«Mitutoyo» metroloģijas laboratorijā piegādāts jauns aprīkojums – jaunas iespējas studentiem un zinātniekiem

26. janvāris, 2022
.
.
.
Foto: Jānis Lungevičs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Metroloģijas zinātniskā laboratorija saņēmusi jaunu aprīkojumu no uzņēmums «Mititoyo Polska Sp.o.o». Jaunais aprīkojums ļauj paplašināt laboratorijā veicamo mērījumu klāstu, to var izmantot gan studentu apmācībai, gan zinātniskiem nolūkiem. 

Turpinot ciešu sadarbību ar RTU, uzņēmums piegādājis A-tipa durometru «HH-336 Shore A digital», kas paredzēts plastmasu un gumiju cietības noteikšanai. Līdz ar mēriekārtu piegādāts arī gumijas cietību etalonu komplekts, kurš ļauj pirms mērījumu veikšanas pārliecināties, ka iekārta ir darba kārtībā. 

Piegādāts arī bīdmēru un augstuma mērītāju precizitātes pārbaudes etalons «CERA Caliper Checker», kas izveidots atbilstoši ISO standartam un paredzēts mērinstrumentu precizitātes pārbaudīšanai. Ar to var pārbaudīt mērinstrumentiem ar maksimālo diapazonu līdz 300 mm. Savukārt indikatorpulksteņu un divpunktuurbuma mērītāju kalibrēšanas iekārta «I-Checker IC2000» paredzēta digitālo un analogo indikatoru precizitātes pārbaudei. Pārbaudes rezultātā tiek ģenerēts testēšanas sertifikāts, kurā redzama visa nepieciešamā informācija, lai novērtētu pārbaudāmā mērinstrumenta darbības precizitāti. 

«Saņemtais aprīkojums ļauj paplašināt laboratorijā veicamo mērījumu klāstu, kā arī nodrošina iespēju pārbaudīt laboratorijā jau laiku esošo instrumentu darbības precizitāti. Varam droši apgalvot, ka viss mums pieejamais aprīkojums ir pilnīgā darba kārtībā un precīzs,» uzsver «Mitutoyo» metroloģijas laboratorijas vadītājs Jānis Lungevičs.

Viņš arī norāda, ka kalibrēšanas iekārtas un etaloni ļauj studentiem uzskatāmi demonstrēt, kā notiek mērinstrumentu darbības precizitātes pārbaudīšana, kas nostiprina viņu zināšanas un izpratni par to, cik rūpīgi ir jāseko līdzi izmantotā mērinstrumenta kvalitātei, lai būtu pilnībā droši par to, ka iegūtie rezultāti ir ticami. 

2018. gadā RTU tika izveidota Baltijā modernākā un vislabāk aprīkotā metroloģijas laboratorija, kurā RTU studentiem un zinātniekiem pieejamas vismodernākās dimensiju mērīšanas iekārtas. Laboratorija palīdz ne vien pacelt augstākā kvalitātē studiju un pētniecības darbu, bet arī dod iespēju RTU zinātniekiem sadarboties ar uzņēmumiem un organizācijām. Laboratorijas aprīkojumu regulāri ar dāvinājumiem papildina Japāņu uzņēmuma «Mitutoyo» Latvijas pārstāvis «Instro» un «Mititoyo Polska Sp.o.o».

«Mitutoyo» metroloģijas laboratorijā piegādāts jauns aprīkojums – jaunas iespējas studentiem un zinātniekiem

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. janvāris, 2022 plkst. 12:46

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi