Ministru prezidents un RTU prorektors Ženēvā pārrunās Latvijas un CERN sadarbības iespējas

19. septembris, 2017
.
.

Ministru prezidents Māris Kučinskis trešdien, 20. septembrī, apmeklēs Eiropas Kodolpētniecības centru (CERN) Ženēvā, Šveicē, iepazīsies ar tā darbību un ar CERN vadību apspriedīs Latvijas un CERN turpmākās sadarbības iespējas. Kopā ar viņu CERN apmeklēs arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) attīstības prorektors Artūrs Zeps, tā apliecinot RTU aktīvo lomu Latvijas un CERN sadarbības veicināšanā.

Iecerēts, ka vizītes laikā M. Kučinskis tiksies ar CERN ģenerāldirektori Fabiolu Džanoti (Fabiola Gianotti) un apspriedīs Latvijas un CERN iespējamo sadarbību nākotnē. Diskusijas Latvijas valdības vadītājam paredzētas arī ar citām CERN augsta līmeņa amatpersonām. Kopā ar M. Kučinski CERN viesosies arī izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Viņš CERN apmeklējis jau vairākkārt un 2016. gada 31. oktobrī Ženēvā parakstīja Latvijas valdības un CERN Zinātniskās un tehniskās sadarbības līgumu, kas paver jaunas iespējas Latvijas zinātniekiem, jo jau gadu viņi var tieši piedalīties CERN zinātniskajos projektos.

Minētais līgums ir RTU piecu gadu mērķtiecīga darba rezultāts, jo RTU jau kopš 2012. gada ir noslēgusi savu sadarbības līgumu ar CERN un sekmīgi ar to sadarbojas vairākos zinātniskajos projektos. RTU un CERN līgums savā ziņā ir unikāls dokuments, jo ierastā prakse liecina, ka CERN sadarbības līgumus slēdz ar valstīm. Uzsākot sadarbību ar CERN, RTU apņēmās veicināt arī Latvijas iestāju šajā pētniecības centrā, kas jau 60 gadus ir galvenais daļiņu fizikas izpētes, inovāciju un zinātnisko atklājumu centrs pasaulē. Tajā veikti visprogresīvākie atklājumi, kas ietekmē globālo attīstību. Tieši CERN ir izgudrots internets un pirms dažiem gadiem, izmantojot Lielo hadronu paātrinātāju, atklāts Higsa bozons.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. septembris, 2017 plkst. 10:23

Līdzīgi raksti

Ziņas

_