Ministru kabinets nolemj Latvijas Jūras akadēmiju pievienot RTU

5. jūlijs, 2022
.
.
.
Foto: Pixabay.com

Latvijas valdība 5. jūlijā pieņēma lēmumu, sākot no 31. oktobra, reorganizēt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) padotībā esošo Latvijas Jūras akadēmiju (LJA), to pievienojot Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) kā autonomu struktūrvienību, kas saglabā savu nosaukumu, identitātes pazīmes un tradīcijas. 

Pēc LJA pievienošanas RTU tiks turpinātas visas esošās LJA studiju programmas, uzturot sertificētu kvalitātes vadības sistēmu, kas nodrošina jūrnieku profesionālās sagatavošanas procesa pārraudzību saskaņā ar ārējiem normatīvajiem aktiem un atbilstību 1978. gada Starptautiskajai konvencijai par jūrnieku sagatavošanu un diplomēšanu, kā arī sardzes pildīšanu (STCW konvencija). 

Saskaņā ar konsolidācijas plānu ir paredzēts izveidot LJA Jūrniecības padomi, kura pieņems lēmumus par jūrniecības izglītības pārvaldību, attīstību un ieguldījumu veidošanu un kurā darbosies arī Satiksmes ministrijas un jūrniecības nozares pārstāvji, nodrošinot pilnvērtīgu nozares iesaisti LJA darbības plānošanā un īstenošanā.

Atrodoties RTU zinātnes universitātes ekosistēmā, LJA būs iespēja piesaistīt nozīmīgu finansējumu attīstībai no Latvijas Atveseļošanas fonda plāna, lai stiprinātu piedāvātās izglītības kvalitāti un palielinātu zinātniski pētniecisko  kapacitāti. LJA arī iegūs iespēju saņemt IZM bāzes un snieguma finansējumu. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. jūlijs, 2022 plkst. 15:25

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi