Mecenāta G. Boles prēmiju RTU studentiem pasniegs jau 25. reizi

14. decembris, 2016
G. Boles balvas pasniegšana 2015. gadā. No kreisās: I. Klassa, A. Strautmanis un A. Odumāne.

Ceturtdien, 22. decembrī, plkst. 15 labākais/-ā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) arhitektūras un būvniecības students/-e saņems latviešu izcelsmes ASV dzīvojošā būvinženiera Gunta Boles balvu. G. Bole ir pirmais arhitektūras un būvniecības izglītības mecenāts Latvijā, un viņa apbalvojums šogad tiks pasniegts jau 25. reizi. Vienlaikus ar G. Boles balvu tiks pasniegta arī profesora Ivara Strautmaņa prēmija.

RTU Goda doktora un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavaliera Gunta Boles balvu – 3000 ASV dolārus – piešķir reizi gadā vienam/-ai RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (APF) un vienam/-ai Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studentam/-ei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādātā studiju darba profesionālo kvalitāti. Lēmumu par balvas piešķiršanu pieņem žūrija, kuras sastāvā ir arī G. Boles pārstāvis Latvijā – arhitekts Juris Skalbergs. G. Boles balvas ieguvēju vārdi tiek turēti noslēpumā līdz pat apbalvošanas brīdim.

Līdz 2015. gadam balvu saņēmuši jau 48 studenti. 2015. gada decembrī G. Boles balvu saņēma APF studente Andra Odumāne un BIF studente Inna Klasa.

G. Bole dzimis Latvijā, bet pēc Otrā pasaules kara emigrēja uz ASV, kur ieguva būvinženiera grādu. 1970. gadā G. Bole ieguva plānotāja atļauju un nodibināja savu uzņēmumu. Balvu fondu veido atskaitījumi no viņa personiskajām iemaksām un Prēmijas fondam ar testamentu novēlētajām akciju dividendēm.

Profesora Ivara Strautmaņa Latvijas reģionālās arhitektūras prēmija – 1200 eiro – kopš 2013. gada tiek piešķirta reizi gadā vienam APF diplomandam. Prēmijas mērķis ir veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā un mudināt topošos arhitektus vairāk domāt par piedāvāto paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībai. 2015. gadā I. Strautmaņa prēmiju saņēma APF diplomands Valts Gūtmanis.

I. Strautmanis ir pirmais Latvijas arhitekts, kas aizstāvējis arhitektūras zinātņu doktora disertāciju. Bijis ilggadīgs RTU mācībspēks, vairāku pilsētbūvniecisku projektu, dzīvojamo un sabiedrisko ēku autors, Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors. 2012. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

14. decembris, 2016 plkst. 10:13