Mārtiņš Rubenis saņem Ekonomikas ministrijas Atzinības rakstu

5. jūnijs
.
.
.
Mārtiņš Rubenis (centrā) ar ekonomikas ministri Ilzi Indriksoni un LIAA direktoru Kasparu Rožkalnu, saņemot Ekonomikas ministrijas Atzinības rakstu. Foto: Ekonomikas ministrija

Par izciliem sasniegumiem un ieguldījumu Latvijas sporta nozares un valsts popularizēšanā pasaulē Ekonomikas ministrija pasniedz Atzinības rakstu Latvijas kamaniņu sporta izlases mehāniķim un trenerim, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas darbiniekam Mārtiņam Rubenim. 

M. Rubenis no panākumiem bagāta sportista šodien kļuvis par inženieri un inovatoru ar unikālu zināšanu sniegtajām priekšrocībām, lai radītu sporta inovācijas sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Zinātnes un inovāciju centru. Cīņa par sekundes simtdaļām ir bijusi tā vērta, jo Rīgas Tehniskajā universitātē prototipētie risinājumi Latvijas kamaniņu izlasei ir šosezon snieguši izcilus rezultātus, norāda Ekonomikas ministrija.

M. Rubenis ar RTU Zinātnes un inovāciju centru jau kopš 2017. gada, kad, gatavojoties startam ziemas olimpiskajās spēlēs Phjončhanā, Dienvidkorejā, tika izgatavotas katram sportistam individuāli pielāgoti «pingvīni» – speciālas uzmavas sportistu cimdiem, kas startā palīdz spēcīgāk atgrūsties no ledus. Ar katram individuāli pielāgotiem pingvīniem sportisti tiek nodrošināti katru gadu. Kopš tā laika sadarbībā ar RTU zinātniekiem un inženieriem regulāri tiek izstrādātas un tehniski uzlabotas Latvijas kamaniņu sporta izlases kamanas un speciālais inventārs. Izmantojot 3D tehnoloģijas, augstas precizitātes lāzerskenēšanu un modelēšanu, kamanas un to detaļas pielāgotas individuāli katra sportista augumam, uzlabota to aerodinamika, vadāmība, stabilitāte un citas īpašības. 

M. Rubenis sadarbojas arī ar topošajiem inženieriem, iedvesmojot viņus radīt inovācijas un daloties savās zināšanās un pieredzē.

Ministra kabineta un Ekonomikas ministrijas Atzinības raksti pasniegti vairākiem spožiem uzņēmumiem, organizācijām un personībām, kas radījuši unikālas, pasaulē pieprasītas inovācijas un guvuši ievērojamus panākumus pasaules mērogā ar misijas apziņu par Latvijas valsts vārda nešanu pasaulē. 

Pasniedzot Ekonomikas ministrijas Atzinības rakstus, ekonomikas ministre Ilze Indriksone uzver latviešu unikalitāti, radošumu un talantu, kuru izcilie sasniegumi pasaules mērogā veido emocionālo Latvijas tēlu. «Katrs mēs esam kā pavediens, kam kopā savijoties rodas košs mūsu sabiedrības audums. Un šajā krāsu gammā katrs pavediens ir īpašs un svarīgs. Jo katram no mums ir unikālas prasmes, talanti un idejas. Attīstot šīs prasmes, mācoties un pilnveidojoties, radām inovācijas un jaunas darba vietas, sasniedzam arvien augstākas virsotnes, radām plaukstošu ekonomiku un rūpējamies par savu valsti,» norāda ministre.
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

5. jūnijs plkst. 9:45

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi