LZA notiks Vācijas pētniecības diena

27. marts, 2013

Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests sadarbībā ar portālu www.research-in-germany.de un Latvijas Zinātņu akadēmiju aicina apmeklēt «Vācijas pētniecības dienu», kas notiks Rīgā 22. aprīlī Latvijas Zinātņu akadēmijā.

Šajā dienā laikā no plkst. 11–17 būs iespēja tikties ar pārstāvjiem no augsta līmeņa Vācijas zinātnes un pētniecības iestādēm un pētniecības atbalsta organizācijām. Pasākumā piedalīsies pārstāvji no Vācijas Pētniecības biedrības (Deutsche Forschungsgemeinschaft, DFG), no organizācijām Max-Planck-Gesellschaft, Leibniz-Gemeinschaft un Alexander von Humboldt-Stiftung, kuri sniegs ieskatu par zinātnes un pētniecības nozari Vācijā. Pārstāvēti tiks arī Vācijas-Baltijas Augstskolu birojs un Mēklenburgas-Priekšpomerānijas Augstskolu kontaktbirojs.

Atsevišķās prezentācijās (angļu/vācu valodās) varēs gūt pārskatu par dažādām šo  organizāciju piedāvātām pētniecības programmām, stipendijām un atbalsta iespējām. Pēc prezentācijām būs iespēja individuālām sarunām pie informācijas galdiņiem.

DFG organizē Vācijas ekselences iniciatīvu, lai atbalstītu īpaši kvalitatīvu pētniecību Vācijas augstskolās. Līdz 2017. gadam neatkarīgas ekspertu žūrijas izvēlētas augstskolas saņems atbalstu 2,7 miljardus eiro apmērā jaunu pētniecības struktūru un starpdisciplināras un starptautiskas sadarbības veicināšanai.

Vācija ir pievilcīga studiju un pētniecības vieta jauniem cilvēkiem no visas pasaules, augstskolās un akadēmijās Vācijā studē ap 240 000 ārzemnieku. Vācijas augstskolās darbojas aptuveni 25 000 ārzemju zinātnieku, un 23 000 papildus saņem Vācijas organizāciju atbalstu.

RTU Zinātņu prorektora dienests

27. marts, 2013 plkst. 13:44