LSA piešķīrusi RTU Gada balvas nominācijās «Gada pētnieks» un «Gada students»

11. janvāris, 2011

Par aktīvu darbību 2010. gadā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvji Latvijas Studentu apvienības (LSA) Studentu gada balvu 2010 pasniegšanas ceremonijā ieguvuši balvas nominācijās Gada pētnieks un Gada students.

Gada pētnieks aizvadītajā gadā ir RTU doktorants un robotikas entuziasts Guntis Kuļikovskis, kura darba grupas veikto pētījumu robotzivs izveidē Latvijas Zinātņu akadēmija iekļāvusi Latvijas 2010. gada zinātnes sasniegumu sarakstā (papildinformācija žurnālā «Mājas Viesis» 07.01.2011.). Savukārt Gada studenta titulu un naudas balvu no Gada studentu atbalstītāja «Swedbank» ieguva RTU Studentu parlamenta viceprezidente Una Vorma (attēlā), ziņo LSA.

RTU studenti un viņu organizētās aktivitātes LSA balvai tika izvirzīti arī nominācijās Gada Studentu pašpārvalde, Gada domnieks (LīgaIndriksone) un Gada debija (Spageti tiltu būvēšanas sacensības «Stiks 2010»).

Kopumā balvu saņemšanai astoņās kategorijās bija izvirzīti 34 nominati. Par Gada Studentu aizstāvi atzīta Biznesa augstskolas «Turība»(BAT) studentu pašpārvalde. Par Gada domnieku atzīts Liepājas Universitātes students Pāvels Jurs. Gada Studentu pašpārvaldes titulu ieguvusi BAT Studējošo pašpārvalde. Gada debiju studentu interešu pārstāvniecībā izpelnījies Latvijas Universitātes (LU) students Edvijs Zandars. Gada neveiksmes kārts kritusi BAT SP organizētajam Kāršu spēļu vakaram, kurš uzmanību izpelnījās no Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas. Kā ilggadējā LSA saukļa – nominācijas «Studentu lieta - taisna un cieta!» – laureāts izraudzīts LU Studentu padomes un Senāta kopdarbs pie LU studiju maksas samazināšanas.

Pasākuma ietvaros ar 30 balsīm «par» un trim «pret» par LSA viceprezidenti uz laiku līdz kārtējam kongresam šā gada martā ievēlēta Ekonomikas un kultūras augstskolas Kultūras vadības bakalaura 4. kursa studente Lāsma Mencendorfa.

RTU Informācijas centrs

11. janvāris, 2011 plkst. 12:13