«L’Oreal Baltic» aicina RTU zinātnieces pieteikties stipendiju konkursam «Sievietēm zinātnē»

24. janvāris, 2017
Attēlā no kreisās: izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis, «Sievietēm zinātnē» laureāte Kristīne Šalma-Ancāne, eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, «Sievietēm zinātnē» laureāte Ilze Dimanta, LZA akadēmiķis Jānis Stradiņš, SIA «L’Oreal Baltic» ģenerāldirektors Johans Bergs, «Sievietēm zinātnē» laureāte Jevgeņija Lugiņina un LZA prezidents akadēmiķis Ojārs Spārītis. Publicitātes foto

No 23. janvāra līdz 7. martam zinātnieces var iesniegt pieteikumus uzņēmuma «L’Oreal Baltic» stipendijai konkursā «Sievietēm zinātnē» («For Women In Science»). Pērn prestižo balvu ieguva trīs zinātnieces, divas no viņām — Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pētnieces.

Pieteikumus «L’Oreal Baltic» stipendijai «Sievietēm zinātnē» no šā gada 23. janvāra līdz 7. martam var iesniegt «Sievietēm zinātnē» («For Women In Science») starptautiskajā mājaslapā.

Papildu informācija pieejama www.fwis.fr un UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas mājas lapā www.unesco.lv.

Pieteikties aicinātas arī zinātnieces, kuras jau iepriekš piedalījušās šajā stipendiju konkursā, taču stipendiju nav saņēmušas.

Jau 18 gadus visā pasaulē un 13 gadus Latvijā programma «Sievietēm zinātnē», kas Latvijā tiek īstenota ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) atbalstu, apbalvo sievietes zinātnieces, kā arī iedrošina jauno paaudzi izvēlēties kādu no zinātnes jomām.

Programmas gaitā pasaulē atzinību guvušas vairāk nekā 2500 pētnieces no 112 valstīm. Latvijā kopš programmas dibināšanas 2005. gadā ir apbalvotas 36 izcilas zinātnieces.

2016. gadā RTU jaunā zinātniece, Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra vadošā pētniece Dr. sc. ing. Kristīne Šalma-Ancāne balvu saņēma pētījumam «Nanostrukturētu biokompozītmateriālu izstrāde ar pretosteoporozes īpašībām» un 2016. gadā atzīta par RTU Gada jauno zinātnieci. Savukārt Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta pētniecei Jevgeņijai Lugiņinai balva tika piešķirta pētījumam «Organisko savienojumu reakcijas šķidrā sēra oksīdā».

2017. gadā balvu saņēmēju sarakstu papildinās arī Lietuvas un Igaunijas zinātnieces. Konkursa kārtībā gan Lietuvā, gan Igaunijā tiks piešķirtas pa vienai stipendijai pētījumu veikšanai dzīvības zinātņu un materiālzinātņu jomā zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem.

Latvijā joprojām tiks piešķirtas trīs stipendijas. Viena stipendija paredzēta zinātņu doktorei vecumā līdz 40 gadiem pētījumu veikšanai un divas stipendijas – doktorantēm līdz 33 gadu vecumam disertācijas izstrādei. Stipendijas izmantojamas bez ierobežojumiem – gan darbam, gan pašattīstībai, gan arī kā papildu līdzekļi personīgajā vai ģimenes budžetā.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

24. janvāris, 2017 plkst. 11:20