Līdz 26. martam iespējams pieteikties atbalstam zinātniski ietilpīgām biznesa idejām pārtikas un lauksaimniecības jomā

21. marts, 2023

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs (ZIC) aicina pētniekus, jaunuzņēmumus un novatorus izmantot iespēju un līdz 26. martam pieteikties 4–6 mēnešu «EIT Food» atbalsta programmai «Seedbed Incubator», kuras mērķis ir sniegt atbalstu pētnieku komandām, jaunuzņēmumiem un topošajiem uzņēmējiem, kas strādā pie zinātniski un tehnoloģiski ietilpīgām idejām un vēlētos pārbaudīt to tirgus potenciālu.

Programmā topošajiem uzņēmējiem un pētniekiem tiks dota iespēja idejas ar komerciālu potenciālu transformēt reālā uzņēmējdarbībā, izvērtējot to dzīvotspēju tirgū. Īpaši tiek meklēti risinājumi, kas varētu veicināt pozitīvas ilgtermiņa pārmaiņas šādos virzienos:

●    ilgtspējīga lauksaimniecība un oglekļa lauksaimniecība;
●    digitālā un precīzā lauksaimniecība;
●    augu izcelsmes olbaltumvielas;
●    alternatīvās olbaltumvielas un biotehnoloģijas;
●    mērķtiecīgs uzturs un pārtika kā zāles;
●    digitālie un izsekojamības risinājumi;
●    apritīgums, pārtikas atkritumu samazināšana un pārstrāde.

Vairāk informācijas par programmu.

Pērn inkubācijas programmā «Seedbed» absolvēja uzņēmums «Elogium», kas mājputnu audzētājiem piedāvā probiotisku barības piedevu, lai samazinātu to ietekmi uz vidi, palielinātu ražošanas efektivitāti un uzlabotu mājputnu veselību.

Tāpat līdz 26. martam pieejama pieteikšanās arī citām «EIT Food» atbalsta programmām, kuras pielāgotas citām biznesa vajadzībām un attīstības stadijām. Vairāk informācijas.

«EIT Food» ir lielākā pārtikas un lauksaimniecības nozares kopiena Eiropā, tā aptver visu sistēmu no lauksaimniecības un ražošanas līdz piegādei un gala patērētājam. RTU Zinātnes un inovāciju centra paspārnē darbojas inovāciju un koprades kontaktpunkts «EIT Food Hub Latvia», kura mērķis ir veicināt tādu inovāciju un ilgtspējīgu ekonomikas iniciatīvu veidošanos, kas vairo kvalitatīvas pārtikas pieejamību, dod pienesumu vides saglabāšanā un veselības uzlabošanā, rada jaunas darbavietas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

21. marts, 2023 plkst. 12:47