Latvijas Robotikas čempionātā sīva cīņa starp latviešiem un lietuviešiem

27. maijs, 2013

25. maijā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā notika Latvijas Robotikas čempionāts, kurā piedalījās robotu būves entuziasti no Latvijas un Lietuvas, sacenšoties par čempiona titulu sešās disciplīnās. Čempionātā startēja 55 roboti.

Latvijas Robotikas čempionāta rezultāti Latvijas Robotikas čempionāta rezultāti

Arīpašu aizrautību dalībnieki un līdzjutēji vēroja Mega Sumo paraugcīņas,kuras demonstrēja Eiropas un ASV sacensību laureāti – Latvijas komanda «Robotu skola».

Kuplākais dalībnieku skaits piedalījās Mini Sumo sacensībās skolas vecuma jauniešiem. Mini Sumo roboti pēc izmēra ir divas reizes mazāki par saviem lielajiem «brāļiem», taču cīņu spraiguma un tehniskā izpildījuma ziņā tie ir līdzvērtīgi. Šajā kategorijā pirmo vietu izcīnīja Lietuvas pārstāvis Justinas Valius ar robotu «Just one», aiz sevis atstājot Māri Galauski ar robotu «Zaļais G» un lietuvieti Kasparas Jaugelis, kurš izcīnīja godalgoto trešo vietu, startējot ar robotu «Ghost Rider».

Ar pārsteidzošu entuziasmu noritēja Lego Sumo robotu cīņas, kurās varēja piedalīties ikviens interesents, uzbūvējot robotu no Lego konstruktora.  Šīs sacensības pulcēja pašus jaunākos dalībniekus, kuri ar saviem saucieniem un uzmundrinājuma vārdiem centās atbalstīt savus robotus. Uzvaru pār gados daudz jaunākajiem pretiniekiem sīvā cīņā ieguva Rūdolfs Bundulis ar robotu «Plosts». Otro un trešo vietu izcīnīja Eduards Beņķis un Oskars Brauns ar robotiem «Mustangs» un «Nasa».

Roomba Sumo sacensībās uzvarēja Jāņa Timmas robots «Uzpūtīgais tītars», kura priekšpusē izvietotā konveijera lenta atrāva no cīņu laukuma visus pretiniekus. Otro vietu ieguva Lietuvas komandas robots «Death star», kurš tika aprīkots ar divām lidmodeļu turbīnām, savukārt trešajā vietā ierindojās izveicīgais lietuviešu robots  «Seimininke», kura priekšējo daļu aizsargāja nolaižama lāpsta. Uzvarētāji savā īpašumā saņēma Latvijas «IRobot» pārstāvju sarūpētās balvas – jaunākās paaudzes putekļsūcēju robotus.

RTU Robotikas klubs izsaka pateicību čempionāta dalībniekiem un organizatoriem.

RTU Informācijas centrs

27. maijs, 2013 plkst. 16:04