Latvijas lielāko universitāšu mācībspēki dalīsies pieredzē, kā izstrādāt kvalitatīvu un modernu studiju saturu

28. jūnijs, 2023
.
.
.
RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes asociētais profesors Māris Gailis iepazīstina ar galvenajiem uzdevumiem, izstrādājot studiju kursu. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Lai dalītos pieredzē un iedvesmotu viens otru, izstrādājot studiju moduļus augsta līmeņa digitālo prasmju apguvei, piektdien, 30. jūnijā, tiešsaistē tiksies Latvijas lielāko universitāšu mācībspēki.

Pieredzes apmaiņas seminārs notiks projektā «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstība Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas jomā» (projekta Nr. 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/003), kurā līdz 2026. gadam tiks izstrādāti 12 jauni studiju moduļi. Tie tiks integrēti studiju procesā, kā arī izmantoti, lai nodrošinātu mācības arī industrijā nodarbinātajiem un kā tālākizglītības un kvalifikācijas celšanas instrumenti. Projektu īstenot Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un Latvijas Universitāti (LU). 

Seminārā darbs notiks starpdisciplinārās grupās – tajās apvienosies mācībspēki no dažādām augstskolām, kuri izstrādā pēc tematikas radniecīgus studiju moduļus un tos veidojošos kursus. Darba grupās viņi iepazīstinās kolēģus ar sava studiju kursa izstrādes vai pilnveides vīziju – mērķi, sasniedzamo rezultātu, izvēlētajām mācību metodikām, digitālajiem rīkiem, ko plānots izmantot, vērtēšanas kritērijiem utt. Viņi arī dalīsies ar radošiem risinājumiem un idejām, kas varētu būt noderīgas citiem mācībspēkiem.

Seminārā plānota arī dalībnieku diskusijas un iepazīstināšana ar labās prakses piemēriem studiju kursu izstrādē.

Projekta «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstība Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas jomā» galvenais mērķis ir palielināt speciālistu skaistu Latvijā ar augsta līmeņa digitālām prasmēm (DigiComp 7.–8. līmenis), kuri spēj lietot tehnoloģijas, lai attīstītu zināšanu un tehnoloģiju ietilpīgus jaunus produktus un pakalpojumus dažādās nozarēs, kā arī radīt augstākās izglītības, zinātnes un industrijas sinerģiju, kas veicina inovācijas ar maksimālu komercializācijas un eksporta potenciālu. 
Līdz šim RTU, RSU un LU konkursu kārtībā ir izvēlētas studiju programmas un kursus, kuri tiks pilnveidoti vai izstrādāti no jauna, veidojot augsta līmeņa digitālo prasmju studiju moduļus. Izvēlēti arī mācībspēki, kuri jau sākuši moduļu izstrādi.

Studiju moduļi aptvers plašu nozaru spektru, ļaujot universitātēm nākotnē sagatavot profesionāļus, kuri modernākās tehnoloģijas izmantos teju jebkurā tautsaimniecības jomā – no dzelzceļa inženierijas, siltumenerģētikas un uzņēmējdarbības loģistikas līdz veselības aprūpei un klimata modelēšanai. Jaunās zināšanas un prasmes viņiem ļaus patstāvīgi radīt un izmantot digitālus risinājumus sarežģītām problēmām ar daudziem mijiedarbības faktoriem. 

Plānots, ka, izmantojot tos, līdz 2026. gadam padziļinātas digitālās prasmes gūs ap 2000 studentu un speciālistu no uzņēmējdarbības, akadēmiskā un valsts sektora. 

Projekta «Augsta līmeņa digitālo prasmju attīstība Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas jomā» kopējais budžets ir 6,2 milj. eiro, no kā 6 milj. eiro ir Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma investīcija. 


 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. jūnijs, 2023 plkst. 14:35

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi