Latvijas lielākās universitātes aicina industriju iesaistīties studiju un tālākizglītības kursu satura izstrādē augsta līmeņa digitālo prasmju apguvei

28. septembris, 2023
.
.
.
Studenti un industrijas pārstāvji iepazīst RTU augstas veiktspējas skaitļošanas iespējas.

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Latvijas universitāte (LU) un Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), veidojot jaunu studiju un tālākizglītības saturu augsta līmeņa digitālo prasmju apguvei, piesaistīs uzņēmējdarbības vides pārstāvjus, lai tas atbilstu industrijas vajadzībām. 

Projektu «Augsta līmeņa digitālo prasmju apguve Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā», zinātnes universitātes līdz 2026. gadam izstrādās un īstenos 12 studiju moduļus augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā. Moduļus veidojošie studiju kursi tiks gan integrēti studiju procesā Latvijas lielākajās universitātēs, gan tiks izmantoti tālākizglītībā industrijā nodarbinātajiem.

Šobrīd konkursā izvēlēti mācībspēki pilnveido vai izstrādā no jauna projektā atlasītos studiju kursus. Atsevišķu kursu izstrādē jau šobrīd notiek sadarbība ar uzņēmumiem, taču citu sagatavošanai atbilstoši darba tirgus vajadzībām vēl nepieciešama nozares ekspertu iesaiste. RTU un LU apkopojusi informāciju par studiju moduļiem un to veidojošajiem kursiem un aicina industrijas pārstāvjus kļūt par ekspertiem. Eksperti aicināti pieteikties līdz 18. oktobrim.

Studiju kursu apraksti un pieteikšanās to pilnveidei.

Ekspertiem kopā ar mācībspēkiem būs jāiepazīstas ar studiju kursu materiāliem un jāsagatavo atzinums par kursa atbilstību industrijas prasībām. Lai to paveiktu, ar mācībspēkiem būs jātiekas vismaz divās konsultācijās. Kopējais paredzamais eksperta ieguldījums – aptuveni 40 stundas. 

Plānots, ka moduļu veidojošo kursu izstrāde, sadarbojoties mācībspēkiem un industrijas pārstāvjiem, notiks līdz šā gada beigām, bet jau no nākamā gada tie tiks aprobēti studiju programmās, kā arī pielāgotā veidā tiks piedāvāti industrijai. Aprobācija industrijā notiks bez maksas, divas reizes gadā izsludinot uzsaukumus uzņēmumiem. 

Projektu «Augsta līmeņa digitālo prasmju apguve Latvijā augstas veiktspējas skaitļošanas tehnoloģiju jomā» (projekta Nr. 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/003) finansē Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma investīcija. Tā mērķis ir palielināt speciālistu skaistu Latvijā ar augsta līmeņa digitālām prasmēm (DigComp 7.–8. līmenis), kuri spēj lietot tehnoloģijas, lai attīstītu zināšanu un tehnoloģiju ietilpīgus jaunus produktus un pakalpojumus dažādās nozarēs, kā arī radīt augstākās izglītības, zinātnes un industrijas sinerģiju, kas veicina inovācijas ar maksimālu komercializācijas un eksporta potenciālu. 

Papildu informācija.


 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. septembris, 2023 plkst. 17:13

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi