Latvijas goda konsulu dzīvesbiedri iepazīstas ar RTU

11. jūlijs, 2022
.
.
.
Foto: Mārtiņš Strazdiņš, RTU

Pirmdien, 11. jūlijā, vizītē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ieradās Latvijas goda konsulu dzīvesbiedri, kuri, tiekoties ar RTU vadību un apmeklējot laboratorijas, tika iepazīstināti ar universitāti, tehnisko izglītību Latvijā un RTU zinātnieku veikumu. 

Viesus ar uzrunu sveica RTU finanšu prorektors Ingars Eriņš un RTU rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns. 

Pēc tam viesi iepazinās ar RTU Zinātnes un inovāciju centra darbu un Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes laboratorijām, apskatīja Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes liela kustību diapazona robotizēto simulatoru, kā arī apmeklēja Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāti un iepazinās ar RTU zinātnieku izstrādātajām robotizētajām sistēmām. 

Latvijas goda konsulu dzīvesbiedri RTU viesojās paralēli Latvijas goda konsulu sanāksmei, kas no 11. līdz 13. jūlijam notiek Latvijā un ko jau desmito gadu organizē Ārlietu ministrija (ĀM). 

Goda konsuli Latvijas uzdevumā veic valsti reprezentējošas un konsulāras funkcijas, pārstāvot Latvijas intereses visos pasaules reģionos – Eiropā, Amerikā, Āzijā, Āfrikā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Goda konsuli savus amata pienākumus veic brīvprātīgi. Pēc ĀM informācijas, paredzēts, ka sanāksmē piedalās vairāk nekā 70 Latvijas goda konsuli no 37 valstīm.

Latvijas goda konsulu sanāksmes Rīgā tiek organizētas kopš 2002. gada, un tās notiek ik pēc diviem gadiem. Šādas sanāksmes jau kļuvušas par tradīciju, kas ļauj Latvijai veicināt ekonomisko, kultūras un konsulāro sadarbību, īpaši tajās valstīs, kurās Latvijai nav diplomātisko pārstāvniecību. Sanāksmēs goda konsuli tiek informēti par Latvijas ārpolitikas aktualitātēm, drošības politikas un finanšu sektora stabilitātes jautājumiem, divpusējās ekonomiskās un kultūras sadarbības iespējām, kā arī iepazīstināti ar konsulārā darba aktualitātēm.

Goda konsulu dzīvesbiedru ekskursija RTU

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. jūlijs, 2022 plkst. 16:54

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi