Latvijas fizikas skolotāji viesojas RTU laboratorijās

10. oktobris, 2016

Latvijas fizikas skolotāji 7. un 8. oktobrī pulcējās Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), kur norisinājās Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas (LFSA) 18. konference. Tās laikā skolotāji gan apsprieda aktuālus izglītības jautājumus, gan arī iepazinās ar RTU zinātniskajām un studiju laboratorijām, lai gūtu priekšstatu par iespējām, kā skolēni varētu izstrādāt savus zinātniskās pētniecības darbus, izmantojot RTU laboratorijas.

«Tā bija iespēja skolotājiem pašiem redzēt, kādas tehnoloģijas atrodamas RTU laboratorijās un kādas tur ir pētniecības iespējas,» pēc ekskursijas laboratorijās sacīja LFSA prezidente Biruta Šķēle. Pēc viņas stāstītā, skolotāji parasti ir vieni no pirmajiem, kuriem skolēni jautā padomu gan par studiju iespējām, gan arī lūdz viedokli, vai izvēlētais studiju virziens ir pareizs. Pēc iepazīšanās ar RTU studiju vidi un gūstot priekšstatu par laboratoriju tehnoloģisko aprīkojumu un studentu izaugsmes iespējām augstskolā, skolotājiem būs vieglāk ieteikt skolēniem kādu konkrētu studiju virzienu, ir pārliecināta B. Šķēle.

Fizikas skolotājiem bija iespēja apskatīties RTU Dizaina fabriku (DF), kur studentu un zinātnieku radošās idejas, pateicoties DF modernajam tehnoloģiskajam aprīkojumam, pārtop inovatīvos produktos, ko pēc tam, sadarbojoties ar uzņēmējiem, iespējams komercializēt, lai zinātnieku radītie produkti nokļūtu pie patērētāja. Skolotāji RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē darbībā skatīja arī industriālo robotu, kuru zinātnieki izmanto, lai izstrādātu tehnoloģiju, kā rūpniecībā ietaupīt elektroenerģiju.

Ūdens zinātniskajā laboratorijā pedagogi tika iepazīstināti ar RTU zinātnieku izstrādāto metodi, kā novērst ūdens piesārņojumu pēc teroristu uzbrukuma, savukārt Laboratoriju mājā — ar Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes zinātnieku radīto viedo zeķi. Tāpat fizikas skolotāji Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē iepazinās ar hologrammu veidošanu un Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē — ar šķiedru optikas un akustikas laboratorijas iespējām.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

10. oktobris, 2016 plkst. 12:20