Latvijas Banka izsludina studentu zinātniskās pētniecības darbu konkursu

8. oktobris, 2010

Latvijas Bankas izsludinājusi gadskārtējo studentu zinātniskās pētniecības darbu konkursu, kura mērķis ir sekmēt Latvijas tautsaimniecības makroekonomisko problēmu apzināšanu un analīzi, iesaistot šajā darbā spējīgākos jaunos ekonomistus.

08.10.2010.

Konkursā var piedalīties gan Latvijas augstskolās studējošie Latvijas un ārvalstu iedzīvotāji, gan Latvijas iedzīvotāji, kas studē ārvalstu augstskolās.

Konkursa darbam Latvijas Bankas piedāvā tēmas, kas aplūkojamas Latvijas vai Baltijas valstu tautsaimniecības kontekstā. Piemēram, studenti var rakstīt pētnieciskos darbus par cenu veidošanās mehānismiem makroekonomiskā skatījumā, tautsaimniecības konkurētspējas novērtējumu, potenciālā izlaides apjoma novērtējumu, krīzes ietekmi uz izaugsmes potenciālu, valsts parāda ilgtspējas vērtējumu, fiskālās disciplīnas noteikumiem, nodokļu sistēmām Baltijas valstīs u. c.

Darbus vērtēs komisija, kuru vada Latvijas Bankas prezidents un kurā piedalās vairāki Latvijas Bankas ekonomisti. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirta prēmijas no 500 līdz 1200 latiem. Pirmās vietas ieguvējs saņems 1200 latu prēmiju pirms nodokļu samaksas, divi otrās vietas ieguvēji katrs saņems 750 latus, bet trīs trešās vietas ieguvēji – katrs 500 latus.

Darbi Latvijas Bankā ir jāiesniedz no 2011. gada 16. maijam līdz 27. maijam, bet rezultāti tiks paziņoti 2011. gada 14. jūnijā.

8. oktobris, 2010 plkst. 15:05