Labākie Latvijas ķīmijas un dabaszinātņu skolotāji saņem balvas

3. decembris, 2010

03.12.2010.

Piektdien, 3. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē RTU, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, AS «Grindeks», SIA «Sakret» pasniedza balvas 13 labākajiem ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem no visas Latvijas. Balvas paredzētas kā pateicība par veiksmīgu un regulāru topošo ķīmijas studentu sagatavošanu.

Balvu pasniegšana notika apspriedes «Ķīmija kā prioritāte» laikā.

Apbalvojumus saņēma 13 ķīmijas un dabaszinātņu skolotāji no Rīgas, Jelgavas, Bauskas, Cēsīm, Rēzeknes, Jūrmalas, Kuldīgas, Iecavas, Viļāniem.

Skolotāju saraksts 36.37 Kb

Šāda veida RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes apbalvojums ķīmijas skolotājiem tiek piešķirts kopš 1999. gada. Tas darbojas kā sava veida stimuls – sagatavot pēc iespējas vairāk un labākus topošos ķīmijas un materiālzinātnes speciālistus, radīt skolēnosinteresi par dabaszinībām.

eg-nozimite.pngSavukārt Emīlijas Gudrinieces balva šogad tika pasniegta piekto reizi, un to par izcilu pedagoģisku sniegumu saņems Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotāja Ināra Gaile, kura regulāri sagatavo topošos ķīmijasstudentus.

Apspriedes laikā apsveikuma vārdus ķīmijas skolotājiem teica MLĶF dekānsprofesors Valdis Kokars. Ar priekšlasījumu «Iepakojums – atkritumi vai otrreizējās izejvielas. Pieredze 20 gados» uzstājās AS «Latvijas Zaļaispunkts» padomes priekšsēdētāja Undīne Būde. Savukārt ar priekšlasījumu «Oksidēšanās – reducēšanās reakcijas un tās pavadošie efekti» uzstājās RTU Organiskās ķīmijas tehnoloģijas institūta direktors, «RTU Gada jaunais zinātnieks 2010» asociētais profesors Māris Turks.

Pēc apbalvojumu saņemšanas un priekšlasījumu noklausīšanās apspriedes dalībnieki brauca ekskursijā uz AS «PET Baltija» ražotni.

Skolotāju balvas sarūpēja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, AS «Grindeks», Latvijas Organiskās sintēzes institūts, SIA «Sakret».

Kā atzīst RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes vadošā pētniece Inna Juhņeviča: «Apbalvojot skolotājus, gan RTU, gan uzņēmumi, kas ik gadu atbalsta mūsu centienus novērtēt skolotājus un viņu milzīgo darbu, sniedz nenovērtējamu ieguldījumu nākamās ķīmiķu un materiālzinātnieku paaudzes veidošanā.»

RTU Informācijas centrs

3. decembris, 2010 plkst. 9:27