Kura būs Latvijas zaļākā augstskola?

20. maijs, 2011

26. maijā plkst. 13 septiņu Latvijas augstskolu studentu komandas Dienas Viesistabā, Galleria Rīga, Dzirnavu ielā 67, uzsāks fināla cīņu par Latvijas zaļākās augstskolas godu, ceļojošo «Zaļā punkta kausu» un naudas balvu.
 2010./ 2011. mācību gadā Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar Latvijas Studentu apvienību organizēja konkursu «Zaļā punkta kauss», kura mērķis bija noskaidrot, kura ir Latvijas zaļākā augstskola ne tikai vārdos, bet arī darbos.

26. maijā studenti žūrijai, kuras sastāvā būs dažādu jomu eksperti: Latvijas Zaļā punkta dibinātāja Undīne Būde, mūziķis Kārlis Kazāks, Latvijas Zaļā punkta vides izglītības projektu vadītāja Rita Bubina, «Latvenergo» Energoefektivitātes centra elektroinženieris Andris Spīdāns, Latvijas Atkritumu saimniecības asociācijas valdes priekšsēdētāja Rūta Bendere un «Vides fakti» žurnālists Gundars Rēders, prezentēs tos gada laikā paveiktos darbus, kas viņu augstskolu ir padarījuši zaļāku.

RTU studenti sadarbībā ar projektu «Pēdas» ir izveidojuši īpašas «zaļās patruļas», kuru uzdevums ir Rīgas zaļo teritoriju apsekošana un piesārņojuma kartēšana. Studenti izstrādāja priekšlikumus teritoriju sakārtošanai, labiekārtošanai un piesārņojuma novēršanai.

Par zaļākās augstskolas godu un Ls 1000 prēmiju jaunu zaļu ideju realizēšanai cīnīsies arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Universitātes, Ekonomikas un kultūras augstskolas, Vidzemes augstskolas, Rīgas Stradiņa universitātes un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas studenti.
 Pēc uzvarētāja noteikšanas un apbalvošanas, plkst. 16, turpat, Dienas Viesistabā, ikviens ir aicināts piedalīties diskusijā par to, kas cilvēkus motivē pievērsties zaļam dzīvesveidam.

Papildu informācija.

20. maijs, 2011 plkst. 10:18