Kostarikas prezidents iepazīstas ar zinātni un inovācijām RTU

24. jūlijs, 2023
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lai iepazītos ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) īstenotajām aktivitātēm studijās, zinātnē un inovācijās, kā arī novērtētu RTU infrastruktūras un tehniskā nodrošinājuma attīstību, 21. jūlijā universitātē viesojās Kostarikas prezidents Rodrigo Čavess-Robless (Rodrigo Chaves-Robles). Kopā ar prezidentu RTU ieradās arī Kostarikas pirmā lēdija latviete Signe Zeikate. 

Iepazīstinot ar universitāti, RTU studiju prorektore Elīna Gaile-Sarkane akcentēja universitātes plašās studiju iespējas, sasniegto zinātnē, ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanā un starptautiskajā sadarbībā, ko veicinājušas investīcijas infrastruktūras un tehniskā nodrošinājuma attīstībā. Savukārt inovāciju prorektore Liene Briede, demonstrējot prezentāciju par RTU Zinātnes un inovāciju centru (ZIC), sniedza dziļāku priekšstatu par universitātes īstenotajām aktivitātēm akadēmiskā personāla un studējošo zinātņietilpīgu inovatīvu produktu izstrādes un uzņēmējdarbību spēju stiprināšanā, kā arī tās aktīvo līdzdalību nacionālā un starptautiskā mēroga inovāciju ekosistēmās. 

Pēc sarunas Kostarikas prezidents devās uz ZIC atvērtā tipa darbnīcu «SkyLab», kur Dizaina fabrikas (DF) vadītājas Elīnas Miķelsones vadībā iepazinās ar dažiem RTU studentu izstrādātajiem inovatīvajiem produktiem. Piemēram, RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes students Kārlis Bērziņš demonstrēja zemūdens dronu, ko var izmantot apsekošanas un meklēšanas operācijās Latvijas un Baltijas ūdenstilpnēs un informācijas ieguvē par ūdens ekosistēmu. 

Lielu prezidenta interesi izpelnījās Latvijas kamaniņu sporta izlases mehāniķa un trenera, RTU ZIC DF darbinieka Mārtiņa Rubeņa izstrādāto prototipu nozīme Latvijas kamaniņu izlases sportistu izcilo rezultātu sasniegšanā. Prezidents saņēma suvenīru – RTU DF jaunā tēla – kosmonauta LabLaba – figūru.   

Savukārt Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas pētnieks Aigars Lavrinovičs augsto viesi iepazīstināja ar laboratorijas tehnisko nodrošinājumu un lietojumu studiju procesā un starptautisko projektu īstenošanā.

Vizītes noslēgumā E. Gaile-Sarkane prezidentam pasniedza RTU 160. jubilejas apbalvojuma zīmi. 

Šī bija 2022. gada 8. maijā ievēlētā Kostarikas prezidenta pirmā vizīte Latvijā. Viņš tikās ar Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču un citām augstām Latvijas amatpersonām un pārrunāja abu valstu divpusējās attiecības. E  Rinkēvičs izteica interesi pastiprināt sadarbību ar Kostariku kā līdzīgi domājošu partneri divpusējās, reģionālās un daudzpusējās diplomātijas ietvaros. Piemēram, sadarbība daudzpusējos formātos ANO ir būtiska, lai risinātu tādus jautājumus kā klimata pārmaiņas, demokrātisko vērtību aizsardzību un ilgtspējīgu attīstību.

Latvijas un Kostarikas diplomātiskās attiecības nodibinātas 2003. gada 15. maijā. 

Kostarikas prezidents apmeklē RTU

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

24. jūlijs, 2023 plkst. 15:49

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi