Konkurss vidusskolēniem par iespēju piedalīties nometnē ASV Kosmosa un raķešu centrā

3. marts, 2010

Lai atlasītu labākos kandidātus no Latvijas dalībai ASV Kosmosa un raķešu centra nometnē, Ventspils augsto tehnoloģiju parks (VATP) sadarbībā ar LR Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) izsludina konkursu «Mums pieder debesis!» Latvijas vidusskolu un profesionālās vidējās izglītības iestāžu audzēkņiem.

03.03.2010.

Dalībai konkursā līdz 5. aprīlim jāiesniedz pašrocīgi sagatavots materiāls saistībā ar kosmosa jomu, aizpildīta pieteikuma forma, kā arī šī un iepriekšējā mācību gada liecību kopijas.

Konkursa nolikums un pieteikuma forma ir pieejami un lejupielādējami VATP mājaslapā un IZM mājaslapā.

Šogad pirmo reizi divi 15-18 gadus veci jaunieši no Latvijas - viena meitene un viens puisis - varēs piedalīties starptautiskā nometnē, kas no 23. līdz 31. jūlijam norisināsies ASV Kosmosa un raķešu centrā Alabamā, informē Ventspils augsto tehnoloģiju parkas.

Šāda iespēja jauniešiem no Latvijas tiks dota, pateicoties VATP un IZM iniciatīvai.

Centrs šādas nometnes rīko katru gadu, un tajās savstarpēji sadarbojas un mācās jaunieši no vairāk nekā 20 valstīm. Nedēļu ilgās nometnes laikā jaunieši piedalās intensīvā apmācību programmā «Advanced Space Academy», kas veltīta intereses radīšanai par kosmosa zinātni un tā izpēti.

Nometnes dalībniekiem būs iespēja izmēģināt dažādus astronautu apmācību trenažierus un iekārtas, tostarp iepazīties ar zemūdens apmācību, piedalīties zinātnisku eksperimentu simulācijās kosmosa kuģa telpās, piedaloties kosmosa kuģa palaišanas, ievadīšanas orbītā un atgriešanās uz zemes simulācijā. ASV Kosmosa un raķešu centra speciālisti un vieslektori sniegs dažādas prezentācijas.

Konkurss ir viena no VATP realizētā projekta «Kosmosa tehnoloģijas - iespējas izglītībai un ekonomikas attīstībai» aktivitātēm. Projektam saņemts atbalsts no Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas ar EEZ finanšu instrumentu palīdzību un Norvēģijas finanšu instrumentu palīdzību. Līdzfinansējumu nodrošina VATP.

RTU Informācijas centrs

3. marts, 2010 plkst. 13:45