Konference «Telpiskā stratēģija ilgtspējīgai attīstībai: Veidojam Latvijas nākotni»

12. oktobris, 2009

12.10.2009.

No 2009. gada 15. līdz 17. oktobrim notiks starptautiskā zinātniskā konference «Telpiskā stratēģija ilgtspējīgai attīstībai: Veidojam Latvijas nākotni.»

Konference veltīta projekta «Kurzemes telpiskās plānošanas un ilgtspējīgās attīstības centra izveidošana» atklāšanai.

Prezentāciju cikla mērķis ir sākt diskusiju par šādām tēmām:

• ilgtspējīgās telpiskās attīstības stratēģijas izveides problēmas;
  • telpiskās attīstības dinamiskās modelēšanas metožu pielietošanas iespējas;
  • reģionālās telpiskās plānošanas stratēģiju problēmas;
  • cilvēka dzīves vides telpiskā organizācija.

Informācija par individuālo projektu «Kurzemes telpiskās plānošanas un ilgtspējīgās attīstības centra izveidošana».

Pamatojoties uz Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta vadību regulējošiem Latvijas Republikas normatīvajiem aktiem starp Norvēģijas Karalistes Ārlietu ministriju un Latvijas Republikas Finanšu ministriju ir noslēgts granta līgums par individuālā projekta izsrādi.

Projekta galvenais īstenotājs ir Kuldīgas novada dome, projekta partneris – Rīgas Tehniskās universitātes Telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centrs.

Projekta galvenās aktivitātes ir:

• Kurzemes Telpiskās plānošanas un ilgtspējīgās attīstības pētījumu centra izveidošana – ēkas rekonstrukcija un centra iekārtošana.
  • RTU telpiskās un reģionālās attīstības pētījumu centra Telpiskās simulācijas laboratorijas izveidošana.
  • Telpiskās plānošanas institūciju starptautiskā un lokālā tīkla izveidošana, iesaistot Latvijas un ārzemju speciālistus.
  • Ilgtspējīgās attīstības stratēģijas izstrāde, telpiskās imitācijas modeļa adaptācija un aprobācija Kuldīgas novada situācijai.

Konference notiks:
15. oktobrī no plkst. 12 līdz 17 un 16. oktobrī no plkst. 9 līdz 14 Rīgā, viesnīcas «Islande» konferenču zālē, Ķīpsalas ielā 20.

17. oktobrī Kuldīgā no plkst 9 līdz 17.

Aicinam piedalīties visas ieinteresētās personas, mācībspēkus un studentus!

Papildu informācija:
RTU Telpiskās un reģionālas attīstības pētījumu centrā, tālr. 26523195,