Komunikācija un sadarbība — nepieciešamās prasmes nākotnes inženieriem

3. aprīlis, 2018
.
.
Foto: pixabay.com

«Mūsdienās svarīgi pietiekami ātri orientēties informācijas laukā, atrast, kas tajā brīdī aktuāls un nepieciešams, un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) man šīs iemaņas ir devusi,» tā Eiropas Hītu radio (EHR) stāsta RTU absolvents un Cēsu pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs. Šī intervija ietilpst septiņu raidījumu ciklā «Jaunumi topošajiem studentiem», ko RTU veido sadarbībā ar EHR. J. Rozenberga stāstītais ēterā skanēs piektdien, 6. aprīlī.

Jauno tehnoloģiju attīstība mūsdienās ir tik strauja, ka nav iespējams konkrēti prognozēt, kādas profesijas būs pēc 10-15 gadiem. Tāpēc J. Rozenbergs iesaka apgūt prasmes sadarboties, izzināt, ieklausīties — tas, viņaprāt, ir ārkārtīgi svarīgi starpdisciplinārai sadarbībai, kāda, attīstot karjeru, ir nepieciešama jau šodien un pavisam noteikti būs vajadzīga arī nākotnē. 

Cēsu mērs jauniešiem iesaka mācīties inženierzinātnes un augstās tehnoloģijas, kas ir «deficīta» profesijas gan Latvijā, gan arī globālā mērogā, jo «tās ir ļoti, ļoti nepieciešamas nākotnes ekonomikai,» saka J. Rozenbergs. 

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātē iespējams apgūt vērtīgas studiju programmas, kas noder arī darbā valsts un pašvaldības iestādēs, piemēram, programmas cilvēku resursu vadīšanā, kvalitātes vadībā, nekustamā īpašuma pārvaldībā, drošības inženierijā, ugunsdrošības un civilajā aizsardzībā, uzņēmējdarbības loģistikā, muitas un nodokļu administrēšanā, kā arī starptautisko ekonomisko sakaru organizēšanā un vadīšanā.  

Savukārt, ja ir vēlme studēt tuvāk mājām, tad inženierzinātnes var apgūt arī RTU reģionālajās filiālēs Cēsīs, Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī. Piemēram, Cēsīs iespējams studēt uzņēmējdarbību un vadīšanu, datorsistēmas ar specializāciju mobilo lietotņu izstrādē, kas ir vienīgā šāda programma Latvijā, elektrotehnoloģiju datorvadību, materiālu tehnoloģiju un dizainu, kā arī enerģētiku un elektrotehniku. 

J. Rozenbergs jauniešus rosina būt aktīviem un neaprobežoties tikai ar studijām, bet pieredzi krāt, piedaloties arī sabiedriskajā dzīvē, jo tas sniedz ne tikai jaunas prasmes un iemaņas, bet arī kontaktus, kas var būt noderīgi, veidojot nākotnes karjeru. 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. aprīlis, 2018 plkst. 16:00

Līdzīgi raksti

Ziņas