Kokamatniecības muzejā notiks «Pasaules koksnes dienu» reģionālais pasākums

15. marts, 2018

No 23. līdz 25. martam Vienkoču parka Kokamatniecības muzejā, Līgatnē, notiks «Pasaules koksnes dienu» (World Wood Day) reģionālais pasākums, kas tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūtu (DTI). Triju dienu laikā interesenti varēs iepazīt senos un mūsdienu kokamatniecības rokas instrumentus, paši tos izmēģināt, piedalīties vienkoču trauku izgatavošanas meistardarbnīcā, kā arī vērot kokapstrādes paraugdemonstrējumus – apaļkoka tēšanu un etnogrāfiskā vienkoču zārka izgatavošanu.

«Pasaules koksnes dienu» reģionālais pasākums šogad norisināsies jau ceturto gadu, un tas vieno kokapstrādes meistarus un interesentus, piedāvājot iespēju iepazīt tradicionālos kokamatniecības instrumentus un to izmantošanu, kā arī apmainīties profesionālajā pieredzē.

Šogad pasākumā uzsvars likts uz masīvkoka apstrādāšanu ar rokas instrumentiem, savienojumu veidošanu un diskusijām. 23. martā notiks vienkoču maizes abru un trauku izgatavošanas meistardarbnīca, bet 24. martā būs iespēja vērot apaļkoka tēšanu un dzeguļu savienojumu veidošanu, kā arī etnogrāfiskā/arheoloģiskā vienkoča zārka izgatavošanu, kurā tiks liktas lietā metodes, kuras vairākus tūkstošus gadus mūža māju darināšanai izmantojuši mūsu senči. Visas trīs pasākuma dienas interesentiem būs iespēja iepazīt kokamatniecības muzeja ekspozīcijā esošos darbarīkus.

Pasākumu rīko Vienkoču parka Kokamatniecības muzejs, sadarbojoties ar RTU DTI maģistrantūras un doktorantūras studentiem, kuri iesaistās pasākuma norisē un vienlaikus papildina savas zināšanas par tradicionālās amatniecības metodēm, lai tās turpmāk izmantotu savā studiju procesā un profesionālajā karjerā kā produktu dizaineri. RTU studenti apmeklētājiem sniegs izglītojošu informāciju par kokapstrādes darbarīkiem, demonstrēs to lietošanu kokapstrādē, kā arī iepazīstinās ar Vienkoču parku.

Papildu informācija un pasākuma programma

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

15. marts, 2018 plkst. 10:19