Klimata pionieri rosina Rīgā veidot inovatīvus un videi draudzīgus reklāmas stendus

2. decembris, 2019
.
.
Pasaulē vadošās klimata mobilitātes programmas profesionāļiem «Pioneers into Practice» Latvijas dalībnieki prezentē savus risinājumus. Foto: Lauris Veļičko

Lai uzlabotu sociālo, ekonomisko un vides kvalitāti Rīgā, pasaulē vadošās klimata mobilitātes programmas profesionāļiem «Pioneers into Practice» Latvijas dalībnieki rosina veidot jaunus reklāmas stendus, kas vienlaikus kalpotu arī par pilsētas zaļo rotu un uzlabotu veloinfrastruktūru.

«Pioneers into Practice» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» atbalstīta izglītības un mobilitātes aktivitāte – pasaulē vadošā mobilitātes programma profesionāļiem, kas vērsta uz klimata pārmaiņu mazināšanu. Tā dalībniekiem ļauj apgūt jaunas zināšanas, izstrādāt risinājumus ar vidi saistītām problēmām Latvijā un ārvalstīs un tuvināt pasauli klimatneitrālai ekonomikai. Jau trešo gadu programmu Latvijā organizē RTU Dizaina fabrikas «Climate-KIC HUB Latvia». 

Šogad programmas dalībniekiem bija jārisina Rīgas un Cēsu pašvaldības definētas ar klimata pārmaiņu mazināšanu saistītas problēmsituācijas. Klimata pionieri secina, ka Rīgas infrastruktūra lielākoties ir autocentriska, trūkst velonovietņu un papildu atbalsta velosatiksmes attīstībai, ir nepietiekams soliņu un zaļumu apjoms. Lai situāciju risinātu, viņi rosina pilsētvidē izvietot inovatīvas moduļveida sistēmas, kas vienlaikus kalpotu kā reklāmas stendi, maršrutu plānotāji, gājēju un velosipēdistu «uzlādes stacijas», ļaujot atpūsties, novietot un apkopt velosipēdu, un zaļās salas pilsētvidē. Ar augiem, velonovietnēm, soliņiem un digitāliem pakalpojumiem papildinātie reklāmas stendi risinātu vairākas problēmas, uzskata klimata pionieri. Proti, tie veicinātu «zaļāku pārvietošanos» un «zaļāku» tehnoloģiju attīstību, pievērstu uzmanību vides problēmām, mazinātu sastrēgumus un netieši samazinātu fosilās degvielas radīto izmešu apjomu utt.  

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments un Rīgas pilsētas būvvalde pozitīvi novērtē «Pioneers into Practice» dalībnieku risinājumu, īpaši ņemot vērā faktu, ka tuvāko gadu laikā galvaspilsētā ir plānota reklāmas nesēju nomaiņa. Pašvaldības pārstāvji apliecina interesi sadarboties ar RTU arī turpmāk. 

Pozitīvi novērtēta arī klimata pionieru Cēsīs īstenotā riteņbraukšanas kampaņa, aicinot vidzemniekus septembrī piedalīties visas Eiropas izaicinājumā «Social Biking Challange 2019» un kopīgi veidot Cēsis par velosatiksmei draudzīgāku pilsētu. Klimata pionieri uzsver, ka pašvaldībai jāturpina rūpēties par motivācijas saglabāšanu, mudinot iedzīvotājus un pašvaldības darbiniekus aktīvāk pievērsties velobraukšanai. 

Programmā «Pioneers into Practice» apvienojas uzņēmumi, augstākās izglītības un zinātnes iestādes, valstiskās un nevalstiskās institūcijas. Programma ilgst pusgadu, piedāvājot profesionāļiem praktiskās nodarbībās un apmācībās paplašināt zināšanas par klimata pārmaiņu ietekmi, un inovācijas sistemātisko pieeju, darboties starpdisciplinārās komandās, lai izstrādātu risinājumus Latvijas pašvaldību vides problēmām, kā arī saņemt stipendiju četru līdz sešu nedēļu praksei ārvalstīs.

Pioneers into Practice 2019

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. decembris, 2019 plkst. 10:38

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi