K. Kalniņš: «Ir svarīgi, lai ar zinātniskajām publikācijām es varētu klauvēt pie NASA durvīm»

12. janvāris, 2011

Laikrakstā «Latvijas Avīze» (12.01.2011.) lasāma publikācija par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālu un konstrukciju institūta vadošo pētnieku inženierzinātņu doktoru Kasparu Kalniņu, kurš ieguvis iespēju pus gadu stažēties Eiropas Kosmosa pētniecības un tehnoloģiju centra (ESTEC) Mehānikas inženierijas centrā Nordvijkā, Nīderlandē.

12.01.2011.

Uz Nīderlandi Kaspars dosies martā. Ko tieši Kaspars tur darīs, viņš vēl nezina, taču cer, ka varēs turpināt kosmosa kuģos izmantoto materiālu noturības pārbaudi.

«Mēs te esam uztaisījuši savu Latvijas zinātnes akvāriju, sitam paši sev pa plecu, cik esam labi. Savukārt man ir svarīgi, lai ar savām zinātniskajām publikācijām es varētu klauvēt pie NASA durvīm,» atzīst Kaspars.

Iecerēts, ka RTU kopā ar NASA, Vācijas Kosmosa aģentūru, Eiropas Kosmosa aģentūru un dažādu valstu augstskolām drīzumā piedalīsies pētījumā par nesējraķešu projektēšanu. Kaspars lepojas, ka RTU iekļauta vērienīgajā projektā: «Ticu, ka šajā jomā esam izgriezuši pogas daudzām augstskolām, kas arī būtu vēlējušās piedalīties».

Kaspars uzskata – lai Latvijas augstskolas būtu prestižākas, prasībām pret studējošajiem un arī zinātniekiem ir jābūt augstākām. Zinātnes valoda ir angļu valoda, tāpēc maģistra studiju programmām būtu jānoris lielākoties angliski. Visas doktora disertācijas būtu jāraksta tikai angļu valodā, jo «kāda jēga no disertācijas, ja to var izlasīt tikai tie, kuri dzīvo Latvijā»?

Publikācija portālā www.la.lv.

RTU Informācijas centrs