Ķīpsalā notiks sacensības stiprāko papīra tiltu būvniecībā

8. novembris, 2018
Ekrānuzņēmums

Šogad esam sasnieguši rekordlielu dalībnieku skaitu – 70 komandas, un tas ir par 20 komandām vairāk nekā iepriekšējā gadā, stāstot par vakarā gaidāmajām papīra tiltu konstruēšanas sacensībām «Papīra tilti 5» LNT raidījumā «900 sekundes» 8. novembra rītā stāsta viena no sacensību organizatorēm Elīna Kurcikjaviča, piebilstot, ka organizatori cer uz jauniem rekordiem un inovācijām tiltu konstrukcijās.

Klaudija Tālberga, kas arī pārstāv sacensību rīkotājus, norāda, ka ir daudz veidu, kā pārspēt iepriekšējos rekordus – iespējams mainīt tiltu augstumus, platumus, kā arī citus parametrus, turklāt komandas šīm sacensībām rūpīgi gatavojas jau iepriekš. Daudzi mācās no iepriekšējā gada kļūdām un arī no uzvarētājiem.

Sacensības norisināsies 8. novembrī starptautiskā izstāžu centra Ķīpsalā konferenču zālē, Ķīpsalas ielā 8 un tās rīko Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde.

Papīra tiltu konstruēšanai paredzētas divas stundas – no plkst. 17.00 līdz 19.00. Tiltu vērtēšana sāksies plkst. 20.00. Tiltu ievietos slogošanas aparātā un pēc tam novēros tā izturēto slodzi. Par uzvarētāju tiks atzīts tas tilts, kurš izturēs vislielāko slodzi.

LNT raidījuma «900 sekundes» 8. novembra sižetu var noskatīties lapā skaties.lv

RTU Sabiedrisko attiecību departaments