Kipras studenti izzina studiju, pētniecības un inovāciju iespējas RTU

2. decembris, 2022
.
.
.
Kipras Tehnoloģiju universitātes studenti gūst jaunas zināšanas RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas biomateriālu inovāciju un attīstības centra laboratorijā. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Iepazīstot studiju, pētniecības un inovāciju atbalsta vidi, tiekoties ar zinātniekiem, piedaloties laboratorijas darbos un prototipēšanas meistarklasē, Rīgas Tehniskās universitātē (RTU) viesojas Kipras Tehnoloģiju universitātes studenti.

RTU kopā ar Kipras Tehnoloģisko universitāti EUt+ projektā darbojas inženierijas klasterī, ko vada RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts (VASSI). Viens no klastera mērķiem ir sadarbības veicināšana studiju programmu jomā. Lai to sekmētu, studentiem ir iespēja izmantot īslaicīgās mobilitātes iespējas, apmeklējot EUt+ partnerorganizācijas. 

Vizītes laikā Kipras Tehnoloģiju universitātes studenti iepazinās ar Baltijas Biomateriālu ekselences centra projektu un zinātnieku pētījumiem par biomateriāliem kaulaudu inženierijai, zāļu piegādes sistēmām, olu čaumalu izmantošanu biomateriālu izstrādē, materiālu otrreizēju pārstrādi jaunos augstas pievienotās vērtības produktos utt. Studenti arī izzināja pētniecisko aprīkojumu un piedalījās laboratorijas darbā. 

Arī VASSI Kipras studenti iesaistījās gan studiju procesā, gan veica praktisko darbu un pat devās ekskursijā uz uzņēmumu. Savukārt Zinātnes un inovāciju centrā viesiem bija iespēja piedalīties prototipēšanas darbnīcā, dalīties pieredzē ar Dizaina tehnoloģiju institūta studentiem un iepazīties ar RTU izveidoto inovāciju ekosistēmu.

Iepriekš arī RTU Vides inženierijas studenti izmantoja īslaicīgās mobilitātes iespējas un šovasar apmeklēja Kipras Tehnoloģisko universitāti.

EUt+ projektā ir apvienojušās astoņas Eiropas universitātes – RTU, Darmštates Lietišķo zinātņu universitāte (Vācijā), Truā Tehnoloģiju universitāte (Francijā), Sofijas Tehniskā universitāte (Bulgārijā), Kipras Tehnoloģiju universitāte (Kiprā), Dublinas Tehnoloģiskā universitāte (Īrijā), Kluža-Napokas Tehniskā universitāte (Rumānijā) un Kartahenas Politehniskā universitāte (Spānijā) –, lai Eiropā izveidotu pilnīgi jaunu starptautiski konkurētspējīgu tehnisko universitāti, kas piedāvās inovatīvu studiju saturu un vienotu Eiropas grādu. 

Baltijas Biomateriālu ekselences centrs uzņem studentes no Kipras Tehnoloģiju universitātes

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. decembris, 2022 plkst. 15:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi