Kāpēc skolotāji mīl ķīmiju?

3. decembris, 2010

Rīgas 10. vidusskolas skolotāja Tatjana Aniskoviča atzīst, ka mīl ķīmiju tās skaistuma, loģikas, skaidrības un precizitātes dēļ. T. Aniskoviča ir viena no tiem ķīmijas skolotājiem, kas piektdien, 3. decembrī, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē saņems fakultātes balvu par regulāru un kvalitatīvu ķīmijas studentu sagatavošanu.

Pilna publikācija par T. Aniskovičas darbu – laikrakstā «Telegraf» (02.12.2010.).

Jau ziņots, ka piektdien, 3. decembrī, plkst. 11 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē RTU, Latvijas Organiskās sintēzes institūts, AS «Grindeks», SIA «Sakret» pasniedz balvas 13 labākajiem ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem no visas Latvijas. Balvas paredzētas kā pateicība par veiksmīgu un regulāru topošo ķīmijas studentu sagatavošanu. Apbalvojumus saņems 13 ķīmijas un dabaszinātņu skolotāji no Rīgas, Jelgavas, Bauskas, Cēsīm, Rēzeknes, Jūrmalas, Kuldīgas, Iecavas, Viļāniem.

Šāda veida RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes apbalvojums ķīmijas skolotājiem tiek piešķirts kopš 1999. gada. Savukārt Emīlijas Gudrinieces balva šogad tiek pasniegta piekto reizi, un to par izcilu pedagoģisku sniegumu saņem Āgenskalna Valsts ģimnāzijas skolotāja Ināra Gaile.

Balvu pasniegšana notiek apspriedes «Ķīmija kā prioritāte» laikā.

Pēc apbalvojumu saņemšanas un priekšlasījumu noklausīšanās apspriedes dalībnieki iecerējuši apmeklēt AS «PET Baltija» ražotni.

Skolotāju balvas sarūpēja RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte, AS «Grindeks», Latvijas Organiskās sintēzes institūts, SIA «Sakret».

Kā atzīst RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes vadošā pētniece Inna Juhņeviča: «RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte ciešāk sadarboties ar ķīmijas un dabaszinātņu skolotājiem sāka jau pirms aptuveni desmit gadiem, kad inženierzinātnes un dabaszinātnes bija zaudējušas popularitāti. Topošo studentu intereses trūkums kalpoja kā stimuls, lai brauktu uz skolām, veiktu skaidrojošo darbu, stimulētu skolotājus un mudinātu jauniešus izvēlēties tautsaimniecības attīstībai nepieciešamās ķīmijas un materiālzinātnes studijas. RTU mācībspēki redzēja, ka ķīmijas un dabaszinību skolotāju darbs ir ļoti grūts un nenovērtēts, tāpēc radās ideja par to, ka papildu motivācijai vajadzētu izveidot īpašas balvas. Šī ideja tika īstenota. Tāpat tika īstenota arī ideja par RTU mācībspēku vieslekciju lasīšanu skolās un eksperimentu demonstrējumiem. Šobrīd fakultātē ir izveidots pat brīvās izvēles kurss «Ķīmijas eksperimenti un demonstrējumi», kurā studenti apgūst ķīmijas eksperimentu rādīšanas mākslu. Domāju, ka šādā veidā gan RTU, gan uzņēmumi, kas ik gadu atbalsta mūsu centienus novērtēt skolotājus un viņu milzīgo darbu, sniedz nenovērtējamu ieguldījumu nākamās ķīmiķu un materiālzinātnieku paaudzes veidošanā.»

RTU Informācijas centrs

3. decembris, 2010 plkst. 9:42