Kaķene un zaķene Baibas Ripas kleitās

15. decembris, 2011

Iztēlosimies: latviešu modes mākslinieku tērpi, un modeļu lomā šarmanta kaķene, ruda lapsa, mīlīgs haskijs un smaidīga zaķene. Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta doktora zinātniskā grāda pretendente Agrita Krieviņa laikrakstam «Dienas Bizness» stāsta par papīra dzīvniekiem, kuriem «piešūtas» cilvēku privilēģijas. Šodien tā ir Agritas biznesa telpa.

Papīra lelles kā jau papīra lelles – ar «pielokāmiem» un maināmiem tērpiem. Taču Agritas lellēm ir divas atšķirības. Pirmkārt, modeļu lomāsir mīlīgi zvēri. Otrkārt, tērpu arsenālā ir Latvijas modes mākslinieku tērpi – «SockBox» zeķes,  «aita.lv» apakšbikses, «miesai.com» krekliņi, «MAMMU» šalle, «KatyaKatya Shehurina» svārciņi, Baibas Ripas kleitas, Pētera Ripa kaklarotas, «ZAI» krekliņš, «Mareunrol’s» mētelis un «GlobalWarming» vilnas bikses.

Lelles ir iepakotas mapītē ar platām malām, kas atgādina gultiņu, tāpēc zvēri pa nakti varēs gulēt tikpat saldi kā viņu ģērbēja. Mapīte-gultiņa ir arī sava veida kārtības garants – visu var salikt iekšā, malas ciet, nekas nebirst ārā, un vakarā zvēru modes dāma vai kungs tiek nolikts gulēt.

RTU Informācijas centrs

15. decembris, 2011 plkst. 12:40