Jelgavā un Liepājā jaunieši būvēs laivas ar tvaika dzinējiem un radīs enerģiju

6. decembris, 2011

10. decembrī Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) un 11. decembrī Liepājā, Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiālē (RTU LF) notiks «Tehnisko jaunrades dienu» noslēdzošie pasākumi, kuru laikā jaunieši sacentīsies ar tvaika dzinēju aprīkotu laivu būvē un enerģijas radīšanā, šķīdumu varavīksnes un ātrākā ziepju burbuļa veidošanā, robotvaboļu un mini sumo robotu konstruēšanā, kā arī centīsies pārspēt spageti tiltu izturības rekordus.

Tehniskās jaunrades dienas 10. decembrī no plkst. 12 līdz 18.30 notiks Latvijas Lauksaimniecības universitātes Lauku inženieru fakultātē, Jelgavā, Akadēmijas ielā 19. Savukārt Tehniskās jaunrades dienu noslēdzošais pasākums 11. decembrī no plkst. 12 līdz 18.30 notiks Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiālē, Liepājā, Vānes ielā 4. Reģistrēties dalībai Tehniskās jaunrades dienās iespējams,aizpildot reģistrācijas anketu, kas atrodama mājaslapā.

Jaunieši tiek aicināti piedalīties kādā no Tehnisko jaunrades dienu disciplīnām, kur veidos un konstruēs dažādus priekšmetus, ar kuriem pasākuma noslēgumā tiks aicināti startēt robotvaboļu, mini sumo robotu, laivu modeļu, ķīmijas un ūdens rata būves sacensībās.

Disciplīnā «Laivu doks» dalībnieki būvēs ar tvaika dzinēju aprīkotu laivu modeļus, kuru mērķis ir veidot izpratni par tvaika dzinēja darbības principu, kas atgādina vāroša katliņa lēkājošu vāciņu. Disciplīnā «Energo stacija» varēs iemācīties ražot enerģiju, uzbūvējot ūdens ratu un piemontējot to ūdens dzirnavām. «Energo stacijas» mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar ūdensdzirnavu uzbūvi, izskaidrot HES darbības principus un enerģijas veidošanas pamatus: ūdensrats ir jāizveido tā, lai, novietojot uz ūdensdzirnavām, tas spētu strādāt ar iespējami lielāku jaudu.

Tāpat dalībniekiem būs iespēja piedalīties disciplīnās «Robotikas darbnīca – robotvaboles» un «Robotikas darbnīca – mini sumo»,kur tiek piedāvāts iemācīties būvēt robotvaboles un Robotikas sacensībufavorītu robotus, apgūstot elektronikas un mehānikas pamatiemaņas, kā arī nostiprinot zināšanas bioloģijā par vaboļu kukaiņu kārtu. Savukārt disciplīnā «Ķīmijas laboratorija» varēs veidot šķīdumu varavīksni, pētotšķīdumu vides ar sarkanā kāposta indikatora palīdzību, un ātrākā ziepjuburbuļa radīšanā. Tie, kas sagatavos mājasdarbu – spageti tiltu, varēs piedalīties tiltu izturības pārbaudē.

Disciplīnu starplaikos būs iespēja vērot dažādus ķīmijas un fizikas eksperimentus, kā arī darbosies stends par dzīvības, dabas un inženierzinātņu augstākās izglītības iespējamām. Stenda apmeklētājiem būs iespēja spēlēt interaktīvu spēli – tablo – par izglītības iespējām.

Tehniskās jaunrades dienas organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu parlamentu un RTU Robotikas klubu. Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbībasmotivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk informācijas: www.tjd.lv.

6. decembris, 2011 plkst. 13:13