Jauno izgudrotāju konkursā uzvarējusi ideja par transformējamu lietusmēteli

22. decembris, 2010

Jauno izgudrotāju konkursā, kas Latvijas izgudrotāju dienas laikā 16. decembrī notika Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), uzvarēja ideja par transformējamu lietusmēteli, ko nepieciešamības gadījumā iespējams pārveidot par iepirkumu maisiņu. Idejas autori ir komanda «Stila spēles», kurā bija apvienojušies Lūcija Peipere un Aleksejs Šlapackis.

22.12.2010.

Otro vietu Jauno izgudrotāju konkursā ieguva komandas «Gulētprieks» jaunieši – Linards Andrekus, Matijs Babris un Ansis Seimuškins, kuri izgudroja spilvenu ar modinātājpulksteņa funkciju. Bet trešo vietu ieguva komanda «Drūmais pļāvējs» – Ģirts Betmanis, Endijs Jurbergs, Edgars Spakēvičs, Matīss Kavoss, Astrīda Bērziņa, kas izgudroja elektrisku kurpju tīrītāju – kasti, kas atgādina miniatūru veļasmašīnu, bet paredzēta kurpju spodrināšanai.

Kā informē projekta koordinatore, RTU Studentu parlamenta prezidenta palīdze Kristīne Lele, Jauno izgudrotāju konkursā tika piešķirtas arī divas skatītāju simpātijas balvas.

Par vakuuma miskastes izgudrošanu skatītāju simpātijas balvu saņēma komanda «Būvnieki» – Haralds Greckis, Pēteris Pastars, Mārtiņš Taulavičs, Viktorija Stirāne, Edgars Stepanovs. Bet par izgudrojumu, kurā skārienjūtīgā mobilā telefona korpusa izgatavošanai izmantots kaučuks, skatītāju simpātiju balvu ieguva komanda «Kaučiks» – Daiga Zālīte un Laura Sagate.

Jauno izgudrotāju konkursā jauniešiem, strādājot komandās un izmantojot diskusijās ar pieredzējušiem uzņēmējiem un izgudrotājiem gūtās zināšanas, bija jārod risinājums kādai problēmai. Konkursa noslēgumā jaunieši savas idejas un tirgus izpētes rezultātus prezentēja žūrijai, kā arī veica izgudroto produktu reklamēšanu.

Jauno izgudrotāju konkursu Latvijas izgudrotāju dienā organizēja biedrība «Connect Latvija» sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu.

RTU Informācijas centrs

22. decembris, 2010 plkst. 11:54