Jaunie inženieri no RTU uzvar Baltijas BEST Inženieru sacensībās Kauņā

20. aprīlis, 2011

No 13. līdz 16. aprīlim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti devās uz Kauņu, lai pārbaudītu savus spēkus, sacenšoties ar labākajiem Baltijas valstu un Krievijas studentiem Baltijas BEST Inženieru sacensībās (BaBEC).

BaBEC ir otrā kārta inženieru sacensību piramīdā, kas seko RTU BEST Inženieru sacensībām un dalībnieki sacentās par iespēju nokļūt Eiropas BEST Inženieru sacensībās, kuras šogad notiks no 1.–11. augustam Stambulā (Turcija). Sacensībās piedalījās studenti no Latvijas (Rīga), Lietuvas (Kauņa), Igaunijas (Tallina) un Krievijas (Maskava, Sanktpēterburga un Jekaterinburga) universitātēm.

No katras universitātes piedalījās divas komandas, divās kategorijās:

• konstruēšanas kategorijā dalībnieki, izmantojot loģiku, tehniskās zināšanas un ierobežotu materiālu klāstu centās izveidot ierīci, kas uzskaitītu satiksmes plūsmu sastrēgumu laikā;
  • problēmsituācijas analīzes kategorijā dalībniekiem tika dots uzdevums izstrādāt atjaunojamu enerģijas avotu Japānai, ņemot vērā problēmas tehnisko un ekonomisko pusi.

Pēc divu dienu saspringta darba pie uzdevumiem, žūrijas pārstāvji izvērtēja komandu risinājumus un prezentācijas, par labākajiem abās kategorijās jau otro gadu pēc kārtas tika atzīti RTU studenti:

• Konstruēšanas kategorijā – Einārs Deksnis, Krišs Osmanis, Liene Jureviča, Māris Bečs – visi ETF studenti;
  • Problēmsituācijas analīzes kategorijā – Arturs Stangainis (BF), Eduards Volkonovskis (TMF), Lelde Timma (EEF), Pēteris Pastars (BF).

Apsveicam, un turēsim īkšķus par Jums EBEC laikā Stambulā!

BEST-Riga

20. aprīlis, 2011 plkst. 15:08