Jaunie arhitekti aicināti meklēt idejas Rumbulas attīstībai

13. februāris, 2009

Eiropas jauno arhitektu konkursā «Europan 10», kurā tiks meklētas idejas Rumbulas attīstībai, tiek aicināti piedalīties jaunie arhitekti, plānotāji un ainavu arhitekti no visas Eiropas, kuru vecums konkursa slēgšanas brīdī nepārsniedz 40 gadus.

13.02.2009.

«Europan» ir lielākais jauno arhitektu konkurss, kasvienlaikus notiek 19 Eiropas valstīs un tiek organizēts katru otrogadu. Šogad tas tika izsludināts 19. janvārī, kad tika atklāta konkursa mājaslapa, un ilgs līdz 2009. gada 29. jūnijam. Konkursa rezultāti tiks paziņoti 2010. gada janvārī, ziņo LETA.

«Europan» konkursu tēmas parasti saistītas ar inovatīvas arhitektūras un kvalitatīvas pilsētvides radīšanu. «Europan 10» sesijas konkursa tēma ir «Izveidot, atjaunot, atveseļot un apgūt pilsētvidi!».

Rīga aicina konkursa dalībniekus – vietējos un ārvalstu jaunosarhitektus – piedāvāt augstvērtīgas un interesantas attīstības idejas13 hektāru lielai teritorijai jeb novietnei Rumbulā. Šo teritorijuplānots izmantot pašvaldības daudzdzīvokļu māju celtniecībai, unprojekta vadītāja ir SIA «Rīgas pilsētbūvnieks». Konkursam piedāvātānovietne ir daļa no aptuveni 200 hektāru kopējās attīstāmās teritorijasDaugavas labajā krastā, kas dienvidos robežojas ar Daugavu, ziemeļos arMaskavas ielu, rietumos ar tā saucamo «Zaļo pilsētu» un austrumos arbijušo Rumbulas lidostu.

Konkursa mērķis ir radīt augstvērtīgu, interesantu, veselīgu dzīvestelpu potenciālajiem rajona iedzīvotājiem, izmantojot ainaviskās videspriekšrocības, integrējot apbūvi pilsētvidē, kā arī, paplašinot unlabiekārtojot zaļās zonas sporta un atpūtas vajadzībām.

Konkursa darbi iesniedzami līdz šā gada 29. jūnijam, betgala rezultātu paziņošana notiks nākamā gada janvārī. Konkursa prēmijufonds ir 18 000 eiro (12 600 lati). Plānots, ka 31. martā jauniearhitekti, kas vēlas piedalīties konkursā, varēs dosies organizētāizbraukumā, lai iepazītos ar konkursa teritoriju.

«Europan 10» Latvijas konkursa novietni vērtēs starptautiska ekspertu žūrija, kuru apstiprinājusi Eiropas «Europan»asociācijas padome. Latviju tajā pārstāvēs Rīgas Tehniskāsuniversitātes APF dekāns Uģis Bratuškins, pilsētplānotājs AigarsKušķis, mediju pārstāvis Filips Rajevskis. Žūrijā būs arī eksperti noIgaunijas, Austrijas, Spānijas, Lielbritānijas un Nīderlandes.

Latvija «Europan» konkursos piedalās ceturto reizi,iepriekšējos gados konkursam bija piedāvātas novietnes gan pilsētuvēsturiskajos centros Rīgā un Ventspilī, gan teritorijas Ķīpsalā un pieĶīšezera, kā arī Juglā.

RTU Informācijas centrs

13. februāris, 2009 plkst. 11:43