Jaunatklājējas gars viņā ir no mazotnes. RTU zinātniece Kristīne Veģere

11. februāris, 2021
.
.
.
Biometāna loma zinātnē un ekonomikā ir daudzpusīga. Pārstrādājot jebkurus atkritumus biogāzē un attīrot to, iespējams iegūt biometānu, kas tiek uzskatīts par zaļāko un tīrāko degvielu, norāda RTU Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas vadošā pētniece Kristīne Veģere.

Starptautiskajā dienā sievietēm zinātnē TV3 raidījums «900 sekundes» iepazīstina skatītājus ar Rīgas Tehniskās universitātes Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas vadošo pētnieci Kristīni Veģeri, kura pēta jaunus materiālus un tehnoloģijas biometāna ražošanai.

Sižetā viņa stāsta gan par biometāna iegūšanu, kas uzskatāms par zaļāko un tīrāko degvielu, un iepazīstina ar pašas dizainētu iekārtu biogāzes attīrīšanai, gan stāsta par savu ceļu zinātnē. Jaunatklājējas gars viņā bijis jau no mazotnes, skolā patikuši eksaktie priekšmeti. Viņasprāt, būt sievietei zinātnē nav nekas ārkārtējs, arī nekādu priekšrocību tam neesot, galvenais esot mācēt strādāt komandā, veidot papildinošas savienības, lai sasniegtu visizcilākos rezultātus.

Arī mājās K. Veģere runā par zinātni, par ko interese ir viņas meitai. Viņa būtu tikai priecīga, ja arī meita izvēlētos kļūt par zinātnieci. 

Starptautisko dienu sievietēm zinātnē iedibināja Apvienoto Nāciju organizācija pirms pieciem gadiem ar mērķi izcelt sieviešu lomu zinātnes un tehnoloģiju jomā. Latvijā arvien vairāk sieviešu savu karjeru saista tieši ar zinātni. Raidījums atsaucas uz jaunākajiem statistikas datiem, kas rāda, ka Latvija ir līderos Eiropas Savienībā pēc sieviešu īpatsvara zinātniskajā personā. Proti, Latvija ieņem otro vietu pēc Maķedonijas. Pēc tam seko Melnkalne un Lietuva. No 7000 zinātnieku Latvijā 3500 ir sievietes. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

11. februāris, 2021 plkst. 11:21

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi