Jaunākās arhitektu paaudzes idejas izstādē, sarunās un darbībā

23. janvāris, 2012

Ceturtdien, 26. janvārī, plkst. 16 tirdzniecības centrā Galleria Riga, Rīgā, Dzirnavu ielā 67, 6. stāvā notiks Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes šā gada absolventu diplomprojektu izstādes «Labdien!» atklāšana un svinīga diplomu pasniegšana.

Latvijas arhitektu rindas šogad papildina 40 jauni kolēģi. Viņu pieteikums profesionālajā laukā ir gana pārliecinošs un pārsteidz ar ģeogrāfiski plašu spektru – no Šaolin lidojošo mūku tempļa tālajā Ķīnā līdz Septītās dienas Adventistu dievnamam Saldū.

Kā atzīst arhitekts un valsts profesionālās kvalifikācijas komisijas vadītājs Jānis Dripe, šā gada diplomandu sniegums ir «tāds savāds salikums ar pasaules tendenču klātbūtni un pašmāju domāšanas šarmantu provinciālismu. Mūsu arhitektūras skola šoreiz uzrāda jauno arhitektu kopkora augsto potenciālu, bet teicamo un izcilo solistu lielāka īpatsvara gaidīšanas svētki arvien turpinās».

Savukārt fakultātes dekāns asociētais profesors Uģis Bratuškins akcentē domu, ka jauno arhitektu darbos ir jāmeklē signāli, kā viņi uztver mūsdienu attīstības procesu diktētās tendences un kāda ir viņu reakcija uz tām. Darbi, kuros ir meklēta dziļāka vides un tās elementu organizācijas argumentācija, kas realizējas adekvātā objekta leģendā, dialogā ar vidi, mērogā, proporcijās, uztveres dimensijās un detaļās, ļauj cerēt, ka signāli ir.

Diplomdarbu izstādi papildinās jauno kolēģu sarunas ar pieredzējušajiem amata brāļiem, potenciālajiem darba devējiem un klientiem. 2. februārī plkst. 19 izstādes telpās notiks PechaKucha vakars, kurā diplomandi PechaKucha formātā – 20 attēli x 20 sekundes – iepazīstinās ar savām idejām un atbildēs uz klātesošo jautājumiem. Plānots arī pasākums bērniem un jauniešiem izstādes apmeklētājiem. Jaunie arhitekti 28. un 29. janvārī un 3. un 4. februārī iepazīstinās izstādes apmeklētājus ar arhitekta profesiju un mācīs viņiem zīmēt, maketēt un palīdzēs īstenot visfantastiskākās arhitektoniskās idejas.

Ar diplomdarbiem izstādē piedalās: Aleksandrs Čepiguss, Andra Pušmucāne,Austris Mailītis, Dace Bula, Dace Vigule, Dāvis Dobelis, Dāvis Graudiņš, Didzis Jaunzems, Egons Upmalis, Elīna Upe, Elīna Zālīte, Helmuts Kaugers, Ieva Māķena, Ilze Gromule, Ilze Rudzāte, Iveta Kukite, Ivo Inša, Jolanta Šaitere, Judīte Skujiņa, Juris Lugovskojs, Jūlija Skobelkina, Kalvis Bērzs, Kārlis Saltups, Kristaps Vītols, Kristīne Bērza, Kristīne Sečko, Laura Laudere, Līva Vilciņa, Līva Zilgalve, MaijaGaleniece, Marija Moļiboga, Māris Bārdiņš, Mārcis Zilgalvis, Nataļja Doždeva, Raivis Liepiņš, Reinis Eikens, Reinis Prēdelis, Santa Grāvele, Uldis Āmars un Vladimirs Kalinko.

Izstādi «Labdien! 40 jauno arhitektu stāsti» tirdzniecības centrā Galleria Riga varēs apskatīt no 26. janvāra līdz 16. februārim no plkst. 10–21. Tā tapusi, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda, SIA «Latvijas Mobilais Telefons» un arhitektu biroju «Sarma un Norde», «AB3D» un «Sestais stils» atbalstam.

RTU APF

23. janvāris, 2012 plkst. 13:15