Jauna piedzīvojumu spēle ļauj iepazīt RTU studentu inovācijas un pilsētiņu Ķīpsalā

27. jūnijs, 2023

Rīgas Tehniskā universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas mācību klāstu papildina jaunums – inovāciju mācību spēle šobrīd tik populārajā orientēšanās piedzīvojuma (roadgames) žanrā. Virkne aizraujošu uzdevumu palīdzēs iepazīt ne tikai RTU inovatīvo garu un Studentu inovāciju grantu programmā sasniegto, bet arī izvedīs pa Ķīpsalas stūriem un nostūriem, dodot iespēju gan izzināt, gan arī veselīgi un interesanti atpūsties.

«Iecere veidot šo spēli radās, jo vēlējāmies aktīvā un inovatīvā veidā pastāstīt, kas RTU notiek saistībā ar inovācijām, turklāt apzinoties, ka cilvēki labāk atceras to, ko viņiem ir iespēja iepazīt,» stāsta RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Elīna Miķelsone. «Mēs paši dažreiz pat nenojaušam, cik brīnišķīgas lietas tiek radītas Latvijā! Cerams, ka, iedvesmojoties no mūsu studentu inovāciju stāstiem, arī spēles dalībniekiem radīsies daudz jaunu ideju. Turklāt spēle kalpo arī kā lielisks komandu saliedēšanās rīks!» viņa stāsta.

Spēli jau izmēģināja gan RTU Zinātnes un inovāciju centra darbinieki, gan studenti. «Kaut arī studēju RTU jau trīs gadus, iepriekš nebiju Ķīpsalu iepazinusi īpaši tālāk par savu fakultāti. Kopā ar draugiem pildot šīs spēles uzdevumus, mēs ne tikai izstaigājam visus Ķīpsalas nostūrus, bet arī pievērsām pastiprinātu uzmanību dažādiem arhitektūras, inovāciju un citiem elementiem,» piedzīvotajā dalās RTU studente Kristīna Vinogradova.

Spēli izstrādāja Latvijas uzņēmums «Roadgames», kura radītie digitālie risinājumi ļauj iepazīt pilsētas no cita skatu punkta. Uzdevumi neprasa īpašas priekšzināšanas, taču vērību un attapību gan. Spēles veikšanai nepieciešama viedierīce un RoadGames aplikācija, kā arī jāiegādājas īpašs kods, kas ļauj pievienoties spēlei. Par kodu pieejamību rakstīt .

RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika ir platforma studentiem, kas veicina inovatīvu ideju izstrādi, savstarpējo sadarbību, profesionālo kontaktu dibināšanu ar industrijas pārstāvjiem un ceļ uzņēmējdarbības kompetences. Dizaina fabrikā atrodas «theLAB» – atvērta tipa darbnīca, kurā RTU studentiem, darbiniekiem un zinātniekiem ir iespēja materializēt savus izgudrojumus, izmantojot 3D printēšanas, lāzergriešanas un gravēšanas, ploterēšanas, lielformāta drukas un citu palīgrīku sniegtās tehnoloģiskās iespējas. Dizaina fabrika īsteno arī projektu «RTU Studentu inovāciju granti» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/21/A/005).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. jūnijs, 2023 plkst. 15:59