Jau šo sestdien Rīgā jaunieši sacentīsies «Magnētiskajā copē» un «Motorpeļu» skriešanas sacīkstēs

31. oktobris, 2012

Sestdien, 3. novembrī, norisināsies pirmais šā gada «Tehnisko jaunrades dienu» pasākums, kas aizsāks izglītojoši motivējošu pasākumu ciklu visos Latvijas reģionos, lai veicinātu jauniešu interesi par inženierzinātnēm. Dalībnieki sacensībām paši izgatavos tehniski radošus priekšmetus, piemēram, motorpeles vai improvizētus elektromagnētiskā lauka spiningus.

Pasākums notiks no plkst. 12.00 līdz 17.30 Rīgas Tehniskās universitātesLielajā aulā, Kaļķu ielā 1, kur ikvienam interesentam būs iespēja izmēģināt spēkus un attīstīt savas radošās iemaņas astoņās dažādās disciplīnās. Lai piedalītos «Motorpeļu» skriešanas sacīkstēs, dalībniekiem ar disciplīnu vadītāju palīdzību, attīstot praktiskas iemaņas mehānikā un elektronikā, būs jāizveido motorpele, kas pārvietojas ar vibrācijas kustību. Pēc motorpeļu konstruēšanas tās būs iespēja redzēt darbībā, sacenšoties īpaši izveidotā, līkumainā trasē. Savukārt «Magnētiskajā copē» no improvizēta dīķa dalībnieki centīsies izvilkt lielāko magnētisko zivju lomu ar elektromagnētiskā lauka spiningiem, tādejādi iepazīstot elektromagnēta darbību un uzbūvi. Tāpat dalībniekiem būs iespēja izveidot «Atspervāģus», «Vēja ģeneratorus», veidot ornamentus metāla plāksnītēs, kā arī jaunākajiem dalībniekiem – pētīt krāsu virpuļus dažādu šķīdumu ietekmē, savukārt zinošākie konstruēs līnijsekotāju robotus. Tāpat dalībnieki jau mājās ir aicināti izveidot spageti makaronu tiltu, lai pasākumā varētu pārbaudīt tā izturību un sacensties ar sava vecuma jauniešiem.

Tāpat apmeklētāji varēs vērot ķīmijas un fizikas eksperimentu paraugdemonstrējumus, interaktīvā veidā iepazīties ar studiju un karjeras iespējām dabas un inženierzinātņu jomās, kā arī iemācīties programmēt LEGO robotus un izmēģināt savus spēkus un radošo domāšanu citās lietderīgās izklaidēs.

Dalība pasākumā ir bez maksas, kā arī jaunieši tiks nodrošināti ar nepieciešamajiem darba rīkiem un materiāliem. Lai sekmīgāk sagatavotu darba vietas, dalībnieki ir aicināti iepriekš reģistrēties, aizpildot pieteikuma anketu interneta vietnē www.tjd.lv.

Līdzīgi pasākumi novembrī notiks arī citās Latvijas pilsētās: 10. novembrī – Valmieras Valsts ģimnāzijā, 11. novembrī – Rēzeknes Augstskolā, 24. novembrī – Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavā un 25. novembrī – Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiālē.

Tehniskās jaunrades dienas rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu un RTU Robotikas klubu. Pasākums tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

Vairāk: www.tjd.lv, www.twitter.com/TJDienas

31. oktobris, 2012 plkst. 14:26