Izvēlēti divpadsmit fizikas skolotāji, kuri pavasarī dosies mācību vizītē uz CERN

15. decembris, 2023
.
.
.
Foto: CERN

Ir noskaidroti divpadsmit Latvijas fizikas skolotāji, kuri 2024. gada 10.–15. martā Šveicē, Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) piedalīsies CERN Baltijas valstu fizikas skolotāju programmā un papildinās zināšanas, lai pēc tam tās varētu izmantot klasē darbā ar skolēniem. Programmas dalībnieki saņems CERN apliecību par programmas apguvi.

Uz CERN dosies Mārtiņš Klegeris no Mārupes Valsts ģimnāzijas, Toms Akmens no Tukuma Raiņa Valsts ģimnāzijas, Veronika Bitte no Valsts Klasiskās ģimnāzijas, Kristiāna Rancāne no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas, Aija Kalniņa no Andreja Pumpura Rīgas 11. pamatskolas, Krišjānis Kalme no Rīgas 84. vidusskolas, Arnis Pekša no Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Vera Dzergača no Rīgas Ķengaraga vidusskolas, Sintija Rūze no Andreja Upīša Skrīveru vidusskolas, Svetlana Sokolova no Rigas 40. vidusskolas, Svetlana Šitkina no Rīgas 10. vidusskolas un Anna Bērziņa no Rīgas 6. vidusskolas.  

«Braucienam uz CERN ir vairāki ieguvumi. Pirmais – ir vērtīgi sastapt citus fizikas skolotājus un aprunāties, apmainīties idejām, kā veic darbus ikdienā. Otrs – saprast fiziku vēl labāk, jo nejūtos tik spēcīga modernajā fizikā – ko nozīmē daļiņas standartmodelī, kā tās atklātas. Un trešais – tas ir iedvesmojošs brauciens, jo var pārliecināties par perspektīvu, ko CERN piedāvā Latvijas studentiem, un, mājās atbraucot, var nodot ziņu skolēniem, kuri mācās padziļināto fiziku, kādas ir iespējas nākotnē,» savos iespaidos par CERN redzēto un uzzināto dalās Angļu ģimnāzijas fizikas skolotāja Marta Britāla, kura fizikas skolotāju grupā CERN viesojās šā gada pavasarī. 

Fizikas skolotājiem ir ļoti liela interese CERN papildināt zināšanas, jo šoruden Latvijas Fizikas skolotāju asociācija (LFSA) saņēma rekordlielu fizikas pedagogu pieteikumu skaitu braucienam uz šo zinātnes citadeli. Brauciena dalībniekus izvēlējās astoņu cilvēku komisija, kurā bija septiņi LFSA domes biedri un viens CERN Nacionālā kontaktpunkta Latvijā (CERN NKP) pārstāvis. Skolotāji sīvā konkurencē tika izvēlēti, vērtējot viņu pieteikumus – motivācijas vēstules. Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku objektivitāti, vērtēšanas laikā komisijai nebija zināma pretendentu personīgā informācija – vārds, uzvārds, pārstāvētā izglītības iestāde. 

Vizīti organizē CERN NKP sadarbībā ar LFSA, realizējot kopprojektu «Dalība CERN skolotāju programmā». Projekta mērķi – veicināt modernās fizikas mācīšanu skolās un apgūt 21. gadsimtam atbilstošas fizikas mācīšanas prasmes, sniegt iespēju Latvijas fizikas skolotājiem doties pieredzes apmaiņas vizītē uz CERN, gūt papildu motivāciju skolotāja darbam, tīklojoties ar Baltijas un citu valstu kolēģiem, vizītes laikā piedāvāt lekcijas un mācību iespējas latviešu valodā, piedaloties CERN strādājošajiem Latvijas zinātniekiem. Ceļa izdevumus, dalību programmā, ēdināšanu un naktsmītnes CERN sedz Latvijas Izglītības un zinātnes ministrija. 

CERN ir viena no mūsdienu zinātnes un tehnoloģiju augstākajām virsotnēm, kas piedāvā unikālas izglītības programmas pedagogiem – īpaši fizikas skolotājiem sagatavotas lekcijas un prezentācijas, piemēram, par elektromagnētismu, daļiņu fiziku, kosmoloģijas elementiem, kā arī nodrošinot iespēju strādāt laboratorijās, iepazīties ar CERN eksperimentiem. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

15. decembris, 2023 plkst. 16:42

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi