Izveidots jauns portāls skolēniem «Nāc studēt!»

16. aprīlis, 2012

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) izveidojusi jaunu portālu skolēniem «Nāc studēt!», kurā pieejami palīgmateriāli karjeras plānošanai un centralizēto eksāmenu kārtošanai.

Portālā mērķis ir palīdzēt skolēniem orientēties augstākās izglītības studiju programmās un izvēlēties piemērotāko specialitāti.

Plānots, ka  portālam būs publiskā un autorizētā daļa, kurā autorizējoties, skolēns varēs personalizēt portālu, veidot savu e-resursu kolekciju, piedalīties konkursos un aktivitātēs, sekot līdzi lekciju video ierakstiem un translācijām u. tml.

Šobrīd portālā ir pieejami materiāli fizikas apguvei, RTU un LLU studijuprogrammu katalogs, kā arī profesionālās orientācijas tests, ar kura palīdzību ikviens var noteikt savas personības piemērotību noteiktai studiju programmai.

Portālā pieejama arī informācija par universitāšu vasaras nometnēm un sagatavošanas kursiem, un citām iespējām un notikumiem, kuros skolēni aicināti iesaistīties.

Skolēniem tiek piedāvāta arī unikāla iespēja doties virtuālā «pastaigā» pa vairāku RTU struktūrvienību ēkām. Lai iepazītu savu potenciālo universitāti, tās mācību, atpūtas un darba telpas, skolēni var doties virtuālā ceļojumā, neizejot no mājām – šobrīd virtuāli var pastaigāties pa RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāti, Zinātnisko bibliotēku unĶīpsalas peldbaseinu. Taču drīzumā būs pieejamas arī virtuālās pastaigas pa citām fakultātēm.

Portāls «Nāc studēt!» ir RTU Studiju daļas un Informācijas tehnoloģijas dienesta un LLU kopdarbs. RTU un LLU drīzumā portālu papildināt aicinās arī citas Latvijas augstākās izglītības iestādes.

RTU Informācijas centrs

16. aprīlis, 2012 plkst. 15:09