Izveidoti vairāki studiju kursi valodu tehnoloģiju apguvei

29. janvāris

30. janvārī plkst. 14.00 Valodu tehnoloģiju iniciatīva prezentēs jaunizveidotos studiju kursus, kas dos iespēju Latvijas lielāko universitāšu studentiem apgūt aktuālas valodu tehnoloģijas.

Valodu tehnoloģijas pēdējo gadu laikā kļuvušas arvien populārākas līdz ar ChatGpt un citu mākslīgā intelekta rīku plašāku pieejamību. Latvijā valodu tehnoloģijas cita starpā ir līdzeklis latviešu valodas stiprināšanai, saglabāšanai un digitalizēšanai, izmantojot jaunākās tehnoloģijas valodas izpratnē un attīstībā. Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda finansētā projektā «Valodu tehnoloģiju iniciatīva» izstrādāti studiju kursi ir būtisks solis valodu tehnoloģiju attīstībā Latvijā. Izveidotās valodu tehnoloģijas un dažādi palīgmateriāli dos pienesumu izglītības sistēmai un pētniecībai, veidojot tās modernākas un konkurētspējīgākas Eiropas līmenī.

Jauno studiju kursu un pētniecības aktualitāšu prezentācija notiks Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra Zinātņu mājā, Jelgavas iela 3, auditorijā Alfa. Tajā piedalīsies LU profesore Inguna Skadiņa, asociētā profesore Jana Kuzmina, asociētais profesors Normunds Grūzītis, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesore Marina Platonova un tehnoloģiju lokalizācijas uzņēmuma «Tilde» līdzdibinātājs Andrejs Vasiļjevs.

Iepazīties ar projektu, kā arī pieteikties un uzzināt detalizētāku informāciju par pasākumu iespējams projekta tīmekļvietnē.

Valodu tehnoloģiju iniciatīvas projektā piedalās LU, RTU, Rīgas Stradiņa universitāte, LU Matemātikas un informātikas institūts, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūts, uzņēmums «Tilde».

Projektu finansē Eiropas Savienības Atveseļošanas fonds un valsts budžets. 2.3.1.1.i.0/1/22/I/CFLA/002

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

29. janvāris plkst. 15:00