Izstādē zinātkāres centrā «Futurimo Rīga» bērni un jaunieši varēs izzināt latviešu karavīru ikdienu

13. novembris, 2023
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

16. novembrī plkst. 11 RTU zinātkāres centrā «Futurimo Rīga» tiks atklāta izstāde «Latviešu karavīra ceļš pagājušajā gadsimtā», ļaujot bērniem un jauniešiem ielūkoties karavīru ikdienā no strēlnieku gaitām līdz pagājušā gadsimta deviņdesmitajiem gadiem, kad tika atjaunoti Nacionālie bruņotie spēki un izveidota Zemessardze.

Novembris ir patriotisma mēnesis, kad novērtējam latviešu karavīru drosmi un ieguldījumu Latvijas neatkarīgas izcīnīšanā un nosargāšanā. Sadarbībā ar āra dzīves apmācību centru «Pelēkais vilks» tapusī izstāde apmeklētājiem palīdzēs iepazīt karavīru ikdienu. Izstādē būs skatāmas viņu personīgās mantas, apģērbu un ekipējumu – no ķiverēm, zābakiem un šineļiem līdz traukiem un ierakumu mākslai. To papildinās arī fotogrāfijās, kas parādīs gan latviešu kareivju sadzīvi, gan varonību un  piedzīvoto no Pirmā pasaules kara līdz pat mūsdienām, un priekšmeti un piemiņas lietas no dažādu valstu armijām, kurās piedalījušies mūsu karavīri. 

Apmeklētāji arī paši varēs iejusties karavīru ādā, piemērot ekipējumu, pa lauka telefonu sazinoties ar komandieri un sniedzot viņam ziņojumu, noskaidrojot, kādas ir bruņotajos spēkos dienošo ikdienas maltītes. 

Izstādē eksponēti priekšmeti no āra dzīves apmācību centra  «Pelēkais vilks» un centra trenera Nila Klints kolekcijas. 

Izstādes norises laikā «Futurimo Rīga» piedāvās izglītības iestādēm, apmeklējot centru, piedalīties arī īpašās tematiskās nodarbībās, kas veicinās bērnu un jauniešu patriotismu, izpratni par sabiedrības un valsts drošību un karavīru lomu tajā. 

Šī ir otrā izstāde, kas skatāma «Futurimo Rīga», kopš zinātkāres centra atklāšanas šā gada maijā. Tās tematika šobrīd ir īpaša aktuāla, ņemot vērā globālo ģeopolitisko situāciju. Arī zinātkāres centra nākotnes plānos ir plašāk iepazīstināt bērnus un jauniešus ar drošības inovācijām un sekmēt viņu zināšanas par civilo aizsardzību.

«Futurimo Rīga» ar interaktīvu eksponātu, zinātnes šovu un nodarbību palīdzību bērni un jaunieši, viņu vecāki un skolotāji var uzzināt, kā darbojas pasaule, kādi ir dabaszinātņu likumi un kā inženierzinātnes un tehnoloģijas uzlabo mūsu dzīvi. Tā centrā ir viedā pilsēta, atklājot, kādas tehnoloģijas nepieciešamas ilgtspējīgā nākotnes pilsētā. Sekmējot STEM izglītību, centrā notiek gan nodarbības Rīgas skolu skolēniem, gan ekskursijas, darbnīcas un zinātnes šovi citu pašvaldību izglītojamajiem, kā arī ģimenēm ar bērniem. Tajā tiek rīkoti arī semināri, atbalstot un iedvesmojot skolotājus STEM priekšmetu mācīšanā, un citas aktivitātes. Centrs izveidots ar Rīgas domes un to kapitālsabiedrību, kā arī uzņēmumu «Latvenergo», «Mikrotīkls», «Latvijas Mobilais telefons», «Latvijas Finieris», «Industry Service Partner», «Saint-Gobain», «Sakret», «Forbo Flooring» atbalstu. Tas atrodas Pārdaugavā, Meža ielā 1. 

Izstādes «Latviešu karavīra ceļš pagājušajā gadsimtā» atklāšana

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. novembris, 2023 plkst. 12:34

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi