Izstādē «Tech Industry» notiks «Robotika 2010 paraugsacensības»

19. novembris, 2009

Izstādes «Tech Industry 2009» laikā notiks sumo robotu «Robotika 2010 paraugsacensības» – tā ir unikāla iespēja redzēt Latvijas robotikas entuziastu veidotos robotus sacensību ringā. Tāpat izstādes apmeklētāji varēs iepazīties ar robotikas kustību Latvijā un plānotajām aktivitātēm.

19.11.2009.

28. novembrī no plkst. 12 izstādes apmeklētājiem būs iespēja vērot sumo robotu sacensības. Sumo robotu uzdevums ir izstumt no sacensību ringa pretinieka robotu. Šie roboti ar sensoriem spēj atšķirt pretinieku un sacensību ringa robežas.

Sacensības norisināsies trijās disciplīnās:

• tradicionāli iecienītā mini sumo disciplīna – tradicionālā japāņu cīņa mini SUMO robotu izpildījumā. To svara ierobežojums ir 0,5 kg, bet horizontālo dimensiju – 10x10 cm;
  • prestižā 3 kg sumo disciplīna – tradicionālā japāņu cīņa SUMO robotu izpildījumā. To svara ierobežojums ir 3 kg, bet horizontālo dimensiju – 20x20 cm;
  • avangardā Roomba sumo disciplīna – iRobot putekļusūcēju robotu SUMO cīņas. Par pamatu tiks izmantoti tie paši noteikumi, kas ir SUMO – 3kg.

Sacensību dalībnieku roboti savā starpā cīnīsies par «Sumo robotu izaicinājumu kausu», kā arī iekaros «Robotika» atbalstītāju simpātijas, saņemot īpašas balvas. Lai pieteiktos sacensībām, dalībniekiem ir jāaizpilda on–line pieteikuma anketu, kur jānorāda vēlamās disciplīnās un kontaktinformācija. Pieteikuma anketu var atrast «Robotika» mājaslapā.

Visas izstādes dienas «Robotika» stendā apmeklētāji tiks iepazīstināti ar robotikas kustību Latvijā un 2009./2010. gada plānotajām aktivitātēm. Būs iespēja vērot kā top roboti, kā arī tiks demonstrēti tradicionālie līnijsekotāju un sumo roboti. Pirmo reizi tiks rādīta darbībā jaunā «Robotika 2010» sacensību disciplīna MicroMause. Šajā disciplīnā robotu galvenais uzdevums – iziet pēc iespējas ātrāk cauri labirinta trasei.

Robotika ir inženierzinātne par robottehnoloģijām, to projektēšanu un būvēšanu, kā arī programmēšanu. Robotika ir ļoti saistīta ar tādām nozarēm kā elektronika, mehānika un datorzinātne. Aktīva robotikas kustība Latvijā aizsākās 2007. gadā, kad Rīgas Tehniskajā universitātē norisinājās pirmās «Robotika» sacensības. Ar robotikas aktivitāšu palīdzību skolēni, studenti un citi robotikas interesenti apgūst praktiski teorētiskās zināšanas, kā arī rada jaunas idejas un netradicionālus paņēmienus robotikas attīstībai.

Kā zināms, no 26. līdz 28. novembrim Rīgā, Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā notiks starptautiskā izstāde «Tech Industry 2009», kas ir viens no gada nozīmīgākajiem un lielākajiem rūpnieciskās ražošanas pasākumiem Baltijas reģionā. Šogad līdzās izstādei «Tech Industry» notiks arī starptautiska konference, seminārs un kontaktbirža. Tāpat Ķīpsalā notiks metināšanas konkurss «Baltic Welder 2009» un robotu paraugsacensības «Robotika», kā arī izstāde «Kokapstrāde. Iekārtas. Tehnoloģijas. Instrumenti 2009». Vairāk informācijas BT 1 mājaslapā.

Papildu informācija par sacensībām:
Viktorija Klimko,
RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļas vadītāja