Izsludināts konkurss Rīgas Tehniskās universitātes studentiem «Labā prakse»

27. aprīlis, 2009

Pamatojoties uz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Hipotēku bankas noslēgto sadarbības līgumu par finansējuma piešķiršanu studentu stipendijām, RTU Studentu parlaments izsludinājis konkursu, kurā RTU studentiem būs iespēja iegūt prakses vietu pie vadošajiem speciālistiem 11 dažādu nozaru Latvijas uzņēmumos.

08.05.2009.

Pieteikšanās termiņš – līdz 25. maijam.

Prakseslaikā studenti saņems arī īpašu prakses stipendiju. Konkursa mērķis irveicināt studentu ieinteresētību un zināšanas izvēlētajā studiju jomā.

Konkursam pieteikties var ikviens RTU bakalaura vai maģistraprogrammas students. Piesakoties prakses vietai konkrētajā uzņēmumā,projekta darbā studentam jāapraksta sava motivācija, mērķi izvēlētajāspecialitātē un vīzija par šīs specialitātes attīstību Latvijā tuvākopiecu gadu laikā, kā arī kādu ieguldījumu varētu dot banku sektorsstudenta izvēlētās specialitātes attīstībai.

Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis atzina, ka«mums kā valsts bankai vienmēr ir bijis ļoti svarīgi veicinātuzņēmējdarbības attīstību Latvijā. Tieši nepietiekamās zināšanasinženierzinātņu jomās nereti ir kavēklis radīt inovatīvus uzņēmumus unproduktus ar augstu pievienoto vērtību. Šāda praktiska saskarsme aruzņēmumiem ļaus studentiem ātrāk un kvalitatīvāk apgūt savas profesijasnoslēpumus un stimulēs jaunradei.»

«Šāda prakses iespēja RTU studentiem noteikti uzskatāma kā ļotinozīmīga pieredze reālā darba tirgū. Tā ļaus studentiem universitātēiegūtās zināšanas izmantot praksē un cels studentu kompetenci unkonkurētspēju,» teica RTU rektors Ivars Knēts.

Konkursa žūrijā būs pārstāvji no RTU un Hipotēku bankas vadības.Konkursa pirmajā kārtā no visiem iesūtītajiem darbiem tiks izvēlēti 30labākie, kuru autorus aicinās uz otro kārtu – interviju. Sarunā aržūriju studentiem klātienē būs jāaizstāv darbā paustās idejas un jāmākpamatot, kādēļ vēlas doties praksē uz konkrēto uzņēmumu. Konkursarezultātā žūrija izvēlēsies 11 labākos studentus, kuri varēs strādātvasaras praksi iecerētajā uzņēmumā un tās laikā saņems praksesstipendiju.

Projektu konkursa uzvarētāji varēs iziet vasaras praksi vienā no uzņēmumiem: LU Cietvielu fizikas institūts, SIA «VAR C», AS «SAF Tehnika», SIA «GRUNDFOS Pumps Latvia», SIA «OptiCom», VAS «Elektronisko sakaru direkcija», VAS «Latvijas dzelzceļš», SIA «NOOK».

Konkursu organizē Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlaments, nodibinājums «RTU Attīstības fonds» un Hipotēku banka.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi