Iznākusi grāmata par RPI studentu 20. gs. sākumā

4. februāris, 2010

Pagājušā gada nogalē klajā nākusi Gintera Zolingera (Günther Sollinger) grāmata par vienu no mūsu augstskolas izcilākajiem studentiem Vilehādu Henriku Forsmanu (1884–1944), kas studēja toreizējā Rīgas Politehniskajā institūtā no 1903. līdz 1910. gadam.

04.02.2010.

V. H. Forsmans ir mūsu absolventa, raķešbūves pioniera Frīdriha Candera (1887–1933) laikabiedrs, un abi, acīmredzot, ir bijuši pazīstami. Diemžēl V. H. Forsmans RPI diplomu neieguva, jo 1910. gadā sāka strādāt Vācijā un turpmākajos gados radīja lielāko aeroplānu (trijplāksni) Pirmā pasaules kara laikā. V. H. Forsmans bija viens no vadošajiem konstruktoriem rūpnīcā «Siemens-Schuckert Werke».

Grāmata sarakstīta angļu valodā, un tās pamatā ir vairāku gadu darbs dažādos arhīvos un bibliotēkās. Saņemtas konsultācijas arī no RTU Vēstures muzeja. Grāmatas autors jau vairākus gadus ar referātiem piedalās RTU starptautiskajās zinātniskajās konferencēs un ir grāmatu par Zviedrijas civilo aviāciju (1923–1945) un lidojumu uz Ziemeļpolu pirmsākumiem autors. Zinātnieka grāmatas ir interesantas ar bagāto faktu klāstu, kas papildināts ar retām dokumentālām fotogrāfijām.

4. februāris, 2010 plkst. 11:35