Izcilākajiem informācijas tehnoloģijas jomas studentiem piešķirtas stipendijas

1. decembris, 2017
Aleksandra Koršunova (pirmajā rindā) no RTU darbs tika atzīts par otru labāko maģistra darbu kategorijā. Foto: MOTIONFRAME

Sešiem datorzinātnes studentiem no piecām augstskolām par izciliem studiju noslēguma darbiem pasniegtas «ZIBIT 2017» stipendijas. Konkursu «ZIBIT» rīko AS «Exigen Services Latvia» un AS «Accenture Latvia» sadarbībā ar nodibinājumu «Rīgas Tehniskās universitātes Attīstības fonds», un tā kopējais stipendiju un balvu fonds ir 7600 eiro.

Fotogalerija

Stipendiju konkursa «ZIBIT» mērķis ir materiāli atbalstīt un novērtēt Latvijas augstākās izglītības iestāžu datorzinātnes studentus un veicināt viņu profesionālo izaugsmi un karjeras attīstību.

Konkurss norisinājās bakalaura un maģistra darbu kategorijā. Bakalaura darbu kategorijā pirmo vietu ieguva Transporta sakaru institūta students Dmitrijs Anohins par darbu «Viedo luksoforu kontroles sistēmu izstrāde», otro vietu – Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) students Aleksandrs Koršunovs par darbu «Ultraskaņas sensoru izmantošana robotu karšu automātiskai sastādīšanai», bet trešo vietu – Latvijas Universitātes (LU) students Artūrs Kurzemnieks par darbu «Automatizēta tekstūru ģenerēšana».

Maģistra darbu kategorijā pirmajā vietā ierindojās LU students Nauris Dorbe ar darbu «Bezpilotu mašīnu apmācība, izmantojot stimulētās mācīšanās mākslīgos dziļos neironu tīklus kooperatīvās braukšanas sistēmā», otrajā vietā – Latvijas Lauksaimniecības universitātes students Lauris Liepiņš ar darbu «Ģeogrāfiski pielāgojama autovadīšanas simulatora izstrāde», bet trešajā – Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas studente Olga Petrova ar darbu «Bitmonētu kriptovalūtas integrēšana Latvijas elektronisko komersantu norēķinu sistēmā».

Kopumā konkursam tika izvirzīti darbi no astoņām augstākās izglītības iestādēm – 22 bakalaura darbi un 21 maģistra darbs. Studiju noslēguma darbus konkursam varēja izvirzīt jebkura Latvijā akreditēta augstākās izglītības iestāde, kurā tiek sagatavoti datorzinātnes studenti. Katra izglītības iestāde konkursam varēja izvirzīt ne vairāk kā trīs bakalaura darbu autorus un ne vairāk kā trīs maģistra darbu autorus, kuri 2016./2017. studiju gadā izstrādājuši un aizstāvējuši interesantākos un inovatīvākos noslēguma darbus datorzinātnē.

Konkursa laureātu svinīgā apbalvošana notika 30. novembrī RTU Zinātniskajā bibliotēkā, un tajā piedalījās gan konkursa uzvarētāji, gan konkursa pirmajai kārtai izvirzīto darbu autori un vadītāji, izglītības iestāžu pārstāvji un citi interesenti. Apbalvošanas pasākumā uzvarētāji prezentēja savus izstrādātos darbus.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. decembris, 2017 plkst. 13:09