Ivars Knēts: «Paldies visiem mācībspēkiem un darbiniekiem, paldies mūsu lieliskajiem studentiem!»

19. jūnijs, 2010

Godātā RTU saime! Gudrie, spējīgie, veiksmīgie!

Tuvojas vasaras saulgriežu laiks, tuvojas izlaidumu balles, un pavisam drīz klāt būs arī jauno studentu uzņemšana. Sakām atvadu vārdus aizgājušajam studiju gadam, sakām atvadu vārdus šā gada absolventiem. Novēlam viņiem izturību un veiksmi mūsu valstij ekonomiski tik grūtajā laikā. Ceram, ka viņi būs drošs balsts mūsu valsts ekonomiskajā izaugsmē, ka viņu zināšanas un prasmes nodrošinās mūsu skaistās, mīļās Latvijas uzplaukumu un pilnvērtīgu atgriešanos sekmīgo Eiropas valstu saimē.

Sveicam visus vidusskolu, tehnikumu un koledžu šā gada absolventus, bet it sevišķi tos, kas par savu nākamo Alma mater šovasar izvēlēsies Rīgas Tehnisko universitāti – pašu pirmo un tradīcijām bagātāko augstākās izglītības iestādi Latvijas teritorijā, kas šogad oktobrī atzīmēs jau 148. gadadienu. RTU saviem 17 500 studējošiem sniedz plašas izvēles iespējas visdažādākās tautsaimniecībā aktuālās inženierzinātņu jomās, dabas un vides zinātnēs, uzņēmējdarbības un vadības zinātnēs. Tā kā Rīgas Tehniskajā universitātē ir vislielākais valsts finansēto studiju vietu skaits Latvijā (7108), tad 2010./2011. studiju gadā konkursa kārtībā valsts finansētās studiju vietās uzņemsim gandrīz 2000 jaunu studentus. Jāpiemin, ka iespējas studēt būs arī par personīgiem vai juridisko personu līdzekļiem.

Paldies visiem mācībspēkiem un darbiniekiem, kas spēja pārciest sava atalgojuma traģiski lielo finansējuma samazinājumu. Vienlaikus ar algu fondu samazinājās arī finansējums, ko varējām maksāt par infrastruktūru: siltumu, elektrību, ūdeni, gāzi, telekomunikācijām. Citās valstīs krīzes apstākļos visvairāk atbalstu sniedza tieši augstākajai izglītībai un zinātnei, taču mūsu valsts finansisti mēģināja ietaupīt galvenokārt uz veselības un izglītības rēķina. Ļoti žēl par šādu situācijas neizpratni.

Par spīti visām grūtībām, studiju process notika pilnā apjomā. Paldies mūsu lieliskajiem studentiem, kuri piecieta sēdēšanu lekcijās un praktiskajos darbos siltākos apģērbos. Paldies viņiem par možo garu, aktīvo prātu un studentisko dzīvesprieku.

Vēl gribas pieminēt ļoti sarežģīto un ilgo cīņu par Eiropas Savienības un arī Latvijas valsts finansējumu RTU Ķīpsalas teritoriālā kompleksa attīstībai. Jau pirms vairākiem gadiem pieņēmām lēmumu turpināt koncentrēt mūsu universitātes fakultātes Ķīpsalā. Jau laikus, 2009. gada septembrī, iesniedzam nepieciešamā projekta pieteikuma dokumentāciju, taču vienošanos ar LIAA parakstījām tikai šogad maijā. Tagad darbs projektētājiem un celtniekiem, lai līdz 2013. gada nogalei pilnībā izmantotu plānotos 19 miljonus latu.

Lai zeļ un tālāk attīstās mūsu Rīgas Tehniskā universitāte! Lai studentiem nepietrūkst neatlaidības un spēka kāpt dižajā zinību kalnā! Lai mācībspēkiem gribasspēks un veselība iet kopā ar laikmeta garu, aizraujot sev līdzi mūsu jauno paaudzi!

Lai veicas! Lai prieka daudz! Lai panākumu daudz! Lai patiess gandarījums par paveikto!

Priecīgus Līgo svētkus!

Rektors Ivars Knēts