UNITE mobilitātes programma aicina veikt pētījumus ārzemēs

6. jūnijs, 2011

UNITE mobilitātes programma aicina pieteikties pētījumu veikšanai ārzemēs «nākotnes interneta» (Future of the Internet) jomā. Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 15. jūnijs.

UNITE mobilitātes programma ir paredzēta doktorantūras studentiem, jaunajiem zinātniekiem, pētniekiem un citiem interesentiem pētījumu veikšanai ārzemēs «nākotnes interneta» (Future of the Internet) jomā trīs virzienos:

• «Internet of Things (IoT») pētījumu veikšanai šādās tēmās: Sadarbības uzņēmumu tīkli; Integrēti risinājumi starpuzņēmumu sadarbošanās spējai; Arhitektūras un platformas integrētam uzņēmumam; Nākamās paaudzes RFID (Radio-frequencyidentification); Sensoru tīkli; Uzņēmuma lietojumprogrammas un citas tēmas;
  • «Internet of Services (IoS)» pētījumu veikšanai šādās tēmās: Pakalpojuma arhitektūras un komponentes; Virtuālās infrastruktūras; Inovatīvi pakalpojumi un programminženierijas metodes un rīki un citas tēmas;
  • «Other Areas from the Future of the Internet» pētījumu veikšanai šādās tēmās: Nākotnes tīkls, 3D un plašsaziņas internets, Drošs IKT un citas tēmas.

UNITE mobilitātes programmas ietvaros kandidāti no Latvijas var pretendēt uz atbalstu, lai veiktu pētījumus tajās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kas bija ES pirms 2004. gada paplašināšanās (EU-15). Programmas mērķis ir atbalstīt zinātnieku plūsmu starp toveco (EU-15) un jauno (EU-27) Eiropas Savienības dalībvalstu universitātēm, pētniecības iestādēm un uzņēmumiem.

Lai izvēlētos iespējamo uzņēmējorganizāciju, kā vadlīnijas izmanto piedāvājuma/pieprasījuma matricu. UNITE piedāvājuma/pieprasījumamatricā ir atzīmētas uzņēmējorganizācijuintereses noteiktu pētījumu tēmu izstrādē.

UNITE mobilitātes programma stipendijas veidā sedz uzturēšanās izmaksas atkarībā no valsts, uz kuru dosies programmas dalībnieks, kā arī turpceļa un atpakaļceļa izdevumus.

1. grupa nav attiecināma uz programmas dalībniekiem no Latvijas.

2. grupa – stipendijas apmērs mēnesī 1100 EUR:

Austrija, Beļģija, Francija, Grieķija, Itālija, Īrija, Portugāle, Spānija, Vācija

3. grupa – stipendijas apmērs mēnesī 1250 EUR:

Dānija, Lielbritānija, Luksemburga, Nīderlande, Somija, Zviedrija.

Uzturēšanās ilgums uzņēmējorganizācijā var būt 1 mēnesis, 3 mēneši, 6 mēneši vai 12 mēneši.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš nākamajam atbalsta periodam: 2011. gada 15. jūnijs.

Pieteikumu iesniedz UNITE Virtuālajā birojā.

Pirmajai izvērtējuma kārtai iesniedzamie dokumenti:

• Pieteikuma veidlapa;
  • CV (Europass);
  • Pases kopija.

Pirmajā kārtā izvērtē kandidāta atbilstību ņemot vērā šādus kritērijus:

• Ir iesniegta aizpildītaderīgapieteikumaveidlapa;
  • Kandidātam ir vismaz maģistra grāds;
  • Kandidāts ir ES dalībvalstu pilsonis;
  • Kandidāts iesniegšanas brīdī nesaņem finansējumu citās mobilitātes programmās;
  • Uzturēšanās ilgums atbilst programmas nosacījumiem.

Saņemot pozitīvu atbilstības novērtējumu, otrajai izvērtējuma kārtai papildus iesniedz Darba plānu (veidlapa).

Plašāka informācija un nepieciešamās veidlapas pieejamas www.unite-europe.eu.

Konsultācijas:
Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes prof. Gaļina Merkurjeva
E-pasts:

Izmanto iespēju veikt pētījumus ārzemēs! Piesakies UNITE mobilitātes stipendijām!

RTU Informācijas centrs

6. jūnijs, 2011 plkst. 16:19