«ScienceRocks» par inženieriem un viņu ikdienu

15. marts, 2013

Rīgas Tehniskā universitāte ir vienīgā inženierzinātņu augstskola Latvijā un vairums studentu diplomus saņem ar grādu sc. ing. Bet kas tad īsti ir inženieri un kā par tādu var kļūt? Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem varēs uzzināt, apmeklējot neformālo diskusiju vakaru «ScienceRocks: trust me I’m an engineer» otrdien, 19. martā, plkst. 19 RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Ķīpsalas ielā 10.

Vakaru atklās RTU zinātņu prorektors profesors Tālis Juhna. Eksperta lomā aicināts piedalīties «SAF Tehnika» tehniskais direktors Didzis Liepkalns, RTU jaunie zinātnieki, kā arī studenti, kas mērķtiecīgi bruģē ceļu uz inženiera profesiju, jau no bakalaura studiju pirmajiem kursiem aktīvi iesaistoties darbā fakultāšu zinātniskajos institūtos.

Diskusijā aicināti piedalīties gan RTU, gan citu augstskolu studenti, absolventi, skolēni un citi interesenti, kas vēlas uzzināt vairāk par inženiera profesiju un dalīties savā studiju, vai darba pieredzē. Lai katram būtu iespēja izteikties un klausītāju prātos nepaliktu neatbildēti jautājumi, diskusiju vadīs moderatori – RTU absolvente Sabīne Lazuhina un RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) students Jānis Brikmanis.

Diskusijai šoreiz izvēlēta RTU Zinātniskās bibliotēkas mājīgā lasītava, kur valda neformāla, bet tajā pašā laikā tehniski radoša atmosfēra. Caram, ka tas kliedēs diskusijas dalībnieku kautrību uzdot jautājumus un rosinās interesantas diskusijas. Bez tam pavasarī daļa studentu izstrādā savus noslēguma darbus un gatavo referātus Studentu zinātniski tehniskajai konferencei, kas norisināsies aprīlī, tādēļ marts ir īstais laiks, lai apdomātu savu nākotnes profesiju un apsvērtu kļūšanu par speciālistu, kurš var droši teikt: «Trust me I’m an engineer

«ScienceRocks» ir paneļdiskusiju cikls, ko organizē RTU Studentu parlaments un Zinātņu prorektora dienests ar mērķi atklāt studentiem RTU zinātnes un pētniecības aizkulises. «ScienceRocks» norisināsies no 2013. gada februāra līdz maijam – vienu reizi mēnesī, katru reizi aktualizējot citu tēmu.

Pirmā diskusija «ScienceRocks: kā ēka kļūst par pasīvo māju?» tika aizvadīta trešdien, 27. februārī, Latvijas 1. Rokkafejnīcas telpās Reiterna namā un pulcēja kuplu interesentu pulku. Diskusijas video ierakstu var noskatīties ŠEIT.

Tiekamies 2. ScienceRocks diskusijā jau otrdien!

Dalība – bez maksas.

RTU Zinātņu prorektora dienests