Odnoklassniki izsludina Vislatvijas IT čempionātu studentiem

11. aprīlis, 2012

Odnoklassniki izsludina Vislatvijas IT čempionātu studentiem, kurā divās kārtās par vērtīgām stipendijām spēkiem mēroties aicināti jaunie informācijas tehnoloģijas talanti. Konkurss tiek rīkots sadarbībā ar augstskolām – Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti, Transporta un sakaru institūtu un Daugavpils Universitāti.

Čempionātā aicināti piedalīties Latvijas augstskolu to bakalaura un maģistra programmas studentu komandas (2 – 3 cilvēku sastāvā), kuri apgūst IT. Konkursa nolikums un atlases uzdevuma lejupielāde pieejama mājaslapā.

Vislatvijas IT studentu čempionāta mērķis ir attīstīt studentu programmēšanas prasmes. Pirmajā kārtā no 2. aprīļa līdz 11. maijam studentiem būs iespēja apliecināt savas spējas praksē, izpildot uzdevumuun iesūtot risinājumu elektroniski. Konkursa finālam, kurš notiks 11. maijā, tiks izvirzītas sešas labākās komandas: katrai komandai būs jārisina vairāki nelieli uzdevumi ar atšķirīgām sarežģītības pakāpēm. Uzdevumi saistīti ar Odnoklassniki mūzikas servisa pilnveidošanu.

Sīvākā spēkošanās Latvijas augstskolu studentu vidū norisināsies maijā, kad labākie uzsāks cīņu finālā par galveno balvu – vienreizēju Ls 600 stipendiju. Vērtīgas stipendijas un citas balvas sarūpētas arī 2. un 3. vietas ieguvējiem. Uzdevumu risinājumu izvērtēšanā tiks pieaicināti kompānijas augstākā līmeņa speciālisti un programmētāji.

Tiem RTU studentiem, kuri čempionātā iegūs kādu no godalgotajām vietām, būs iespēja saņemt  brīvās izvēles priekšmetu 2 kredītpunktus, informē RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāna vietnieks mācību darbā Agris Ņikitenko.

Odnoklassniki vadītājs Iļja Širokovs: «Mēs augsti vērtējam jaunus cilvēkus, kas spēj piedāvāt neierastus risinājumus. IT ir nozare, kur nav barjeru – mums bieži vien ne tik svarīga šķiet cilvēku dzīvesvieta un uzkrātā pieredze, kā inovatīvs skatījums un idejas. Konkursu organizējam, jo sagaidām, ka tajā piedalīsies idejām bagāti jaunieši ar mirdzumu acīs.»

Odnoklassniki ir viens no Runet lielākajiem un dinamiski attīstošākajiem sociāliem tīkliem, kurš pieder Mail.Ru Group holdingam –lielākājai interneta kompānijai krieviski runājošo tīkla segmentā, Runet līderim pēc unikālo lietotāju ikmēneša apmeklējuma skaita. Rīgas,Maskavas un Sanktpēterburgas birojos strādā ap 200 darbinieku. Odnoklassniki.ru ir vairāk nekā 100 000 000 reģistrētie lietotāju.

RTU Informācijas centrs

11. aprīlis, 2012 plkst. 16:02