Inovatīvākās Latvijas pelnrušķītes meklējamas RTU

13. jūlijs, 2010

Pirmdien, 19. jūlijā, pirmajā topošo studentu dokumentu pieņemšanas dienā, pie Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) galvenās ēkas Vecrīgā norisināsies netradicionālo transportlīdzekļu konstruēšanas sacensības studentiem, kurās topošie inženieri demonstrēs universitātē apgūto, konstruējot inovatīvus transportlīdzekļus un demonstrējot tos darbībā.

13.07.2010.
Netradicionālo transportlīdzekļu konstruēšanas sacensību «Ekotehnomobilis» dalībnieki būs sešas RTU studentu komandas. Viņu uzdevums būs četru stundu laikā izgatavot pēc iespējas inovatīvāku, ekoloģiskāku transportlīdzekli bez dzinēja, kas spēj vistālāk ripot.

Pirms sacensībām studenti izveidojuši transportlīdzekļu skices, kurāsieguldīts ne mazums spožu ideju. Komanda «4 pelnrušķītes» savā trīsriteņu ekotehnomobilī «Eco Pumpkin Ride» centīsies apvienot romantiskās Pelnrušķītes pasakas ideju, ekoloģiskus izejmateriālus un mūsdienīgu dizainu. Savukārt komanda «Piektā stāva Gate B» konstruēs savdabīgu ekotehnomobili «Aināriņš», kura ideja sasaucas ar mūsdienu politiskajām reklāmām, bet komanda «Inžerinatōri» ekotehnomobili «Limuzīns eko krāsās» pilnībā veidos no otrreiz izmantojamiem materiāliem.

Žūrija vērtēs transportlīdzekļu dizainu, inovācijas konstrukcijas uzbūvē, konstrukcijas izturību, ekomateriālu izmantojumu, atbilstību transportlīdzekļa nosaukumam, kā arī attālumu, kādu spēs pārvarēt katrs transportlīdzeklis, ripojot no paaugstinājuma pa Kaļķu ielu.

Sacensību «Ekotehnomobilis» žūrija:  RTU rektors Ivars Knēts, dizaineris Eduards Milašs, Pasaules Dabas fonda Latvijas biroja vadītājsUģis Rotbergs, dabas pētnieks, žurnālists Māris Olte, «Skandi Auto Rally Team» rallija komandas pilots Ivars Vasaraudzis. Sacensības vadīs RTU absolvents spēkavīrs Raimonds Bergmanis.

Sacensību līdzjutējiem un skatītājiem tiks piedāvāta iespēja līdzdarboties radošās darbnīcās, piedalīties konkursos, fotografēties arRTU «tehniskajām galvām», balsot par sev tīkamāko ekotehnomobili.

Projekta «Ekotehnomobilis» vadītāja Māra Zepa atzīst: «Netradicionālotransportlīdzekļu konstruēšanas sacensības būs gan kā uzskatāms paraugspotenciālajiem RTU studentiem, lai viņi, sniedzot pieteikumus studijām RTU, redzētu, ko universitātē iemācās RTU studenti, gan kā aizraujošas sacensības, kurās RTU studenti var pārbaudīt savus spēkus neparastā inženiertehniskā disciplīnā. Domāju, ka sacensībās ikviens varēs pārliecināties par to, ka RTU meklējamas inovatīvākās Latvijas pelnrušķītes un spēcīgākie «Aināriņi».»

Sacensības organizē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments sadarbībā ar Studentu parlamentu un Kultūras centru. Pasākumu atbalsta «ESM Group», «Kvadra Pak», «Red Bull», radio «SWH», «STORENT».

Netradicionālo transportlīdzekļu konstruēšanas sacensības «Ekotehnomobilis» norisināsies 19. jūlijā no plkst. 9 līdz 15 pie RTU galvenās ēkas Rīgā, Kaļķu ielā 1.

RTU Informācijas centrs

13. jūlijs, 2010 plkst. 21:10