Indijas valdība aicina RTU profesoru referēt par dzeramā ūdens sagatavošanas tehnoloģijām

29. oktobris, 2010

Indijas valdība ir uzaicinājusi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības fakultātes profesoru Tāli Juhnu 9. un 10. novembrī Indijā uzstāties ar referātu par  inovatīvo tehnoloģiju izmantošanu droša dzeramā ūdens sagatavošanā Eiropas pilsētās.

29.10.2010.

Profesors T. Juhna dzeramā ūdens apgādes tehnoloģiju aspektus Indijas kolēģiem izklāstīs, kā piemēru minot pētījumus un pasākumus, kas veikti Rīgas dzeramā ūdens apgādes sistēmā.

Jau ziņots, ka RTU Būvniecības fakultātes Ūdens tehnoloģijas un inženierijas katedras pētnieki starptautisku projektu – «SAFER», «TECHNEAU» un «SECUREAU» – ietvaros veikuši apjomīgus pētījumus par iespējām nodrošināt dzeramā ūdens kvalitāti un drošumu centralizētās ūdens apgādes sistēmās. Projektu rezultāta ir radītas vairākas inovatīvas tehnoloģijas un metodes kvalitatīva dzeramās ūdens sagatavošanai, kuras jau ir sekmīgi aprobētas praksē.

T. Juhna uz Indiju dosies Eiropas Savienības (ES) zinātnieku delegācijas sastāvā. Vizītes mērķis ir veicināt sadarbību starp Eiropas Savienību un Indiju, piedaloties Indijas – ES darba grupā «Sadarbība ūdens tehnoloģiju pētniecībā un inovācijās» («Water Technology Research and Innovation Collaboration») Indijas Zinātņu akadēmijā Bengalorā (Bangalore). Šī ir viena no divpusējā Indijas – ES zinātnes un tehnoloģiju sadarbības līguma aktivitātēm.

Bengalora ir Indijas Karnatakas štata galvaspilsēta, trešā lielākā pilsēta Indijā pēc iedzīvotāju skaita, kas pārsniedz 5,8 miljonus. Bengalorā atrodas daudzas slavenas Indijas koledžas, pētniecības institūti, IT, aviācijas un telekomunikāciju kompānijas. Kā Indijas vadošais IT produkcijas eksportētājs Bengalora tiek dēvēta par Indijas Silicon Valley.

RTU Informācijas centrs

29. oktobris, 2010 plkst. 10:37